Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
2013’ten beri hareketsiz olan 10.000 Bitcoin cüzdandan taşındı, topluluk alarma geçti

Bitcoin (BTC) yatırımcıları, 2013’ten beri hareketsiz olan 10.000 BTC’nin cüzdandan taşınmasının ardından sorular sormaya start verdı.

Zincir ardü veriler, neredeyse 10 yıldır hareketsiz olan yüklü miktarda Bitcoin’in 28-29 Ağustos’ta yeniden likit olduğunu tespit etti.

“Vahşi Batı” döneminden Bitcoin harekete geçti

Analistler ilk olarak bu 7 gün onu, bir bloka 5.000 BTC’nin dahil edilmesiyle en çok hacimli işlemleri fark etti.

2013’ten beri aynı cüzdanda bulunan ve sahibi bilinmeye bu kripto paralara bir gün zaman en yenira 5.000 BTC daha katıldı.

Toplamda 2013’ten beri hareketsiz olan 10.000 Bitcoin taşınmış oldu. Zincir ardü danışmanıler, şimdi ise işlemi gerçekleştiren balinanın gerekçesini merak ediyor.

Gönderilen cüzdanların araştırmaleri, kripto paraların sat sat için borsaya gönderilmiş olmadığını doğruluyor. Söz meselesu kripto paralar, bunun konumine çok szamanida yeni cüzdan arasında paylaştırıldı.

Zincir ardü araştırma platformu CryptoQuant’a katkıda bulunan Maartunn, bu işlemin amacını sorgularken gizliliğin rol oynuyor olabileceğini ileri sürdü.

Maartunn, geçtiğimiz 7 gün eski coin sahiplerinin, özellikle de yüklü miktarlar bulunduranların büyüyen servetine dikkat çekmemeye çalışmaları gerekeceğini söyleyen CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju’nun yorumlarını alıntıladı. BTC/USD, 2013’te en fazla 1165 abd ABD parasııdan işlem gördü.

Ki’ye göre bu coin’ler, “kanunsuz dönemde” basıldı.

CryptoQuant tarafından yzamaninlanan bir araştırma, “Bu balinaların muhtemelen şunlar olabileceğini tespit ettik: a) madencilik ve alsat yoluyla Bitcoin biriktiren erken dönem vizyonerleri ve b) tam olarak hacklenmeden önce Cryptsy bitcoin borsasından gelen coin’ler (çalınan müşteri varlıkları olabilir),” diye özetledi.

Zincir ardü araştırma kaynağı LookIntoBitcoin’in yaratıcısı Philip Swift’in Whale Shadows göstergesi de meseleya eğildi. Eski coin sirkülasyonunda daha önce iki kez fırlama tespit edilmesi, bu hareketin zamansel anlamını sorgulamaya yönlendirdi.

Geçmişte görülen bu türden fırlamalar, Bitcoin fiyat hareketinde konumel tepelerin havadiscisi olmuştu.

Bitcoin whale shadows grafiği. Kaynak: Philip Swift/ Twitter