Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
21Shares Orta Doğu’nun İlk Fiziksel Destekli Bitcoin (BTC) ETP’sini Nasdaq Dubai’de Listeledi

Kripto yatırım ürünü ihraççısı 21Shares, Orta Doğu’nun ilk fiziksel destekli Bitcoin (BTC) borsa yatırım ürününü (ETP) Nasdaq Dubai’de listeledi.

21Shares 12 Ekim zamaninde onayladığı basın duyurusında, şirketin Orta Doğu’nun ilk fiziksel destekli Bitcoin ETP’sini ABTC koduyla Nasdaq Dubai’de listelediğini duyurdu. Şirket ABTC’nin Avrupa’daki muadili ile aynı şekilde işlem gördüğünü belirtti.

Dubai listelemesinin ardından yedi ülkede piyasaya sürülmüş 46 ürüne sahip olan 21Shares, geçtiğimiz ay bir finansman turunda 25 milyon abd parası toplayarak bunun özüsini İsviçre’nin en büyük kripto unicorn’u onayladığını öne sürdü.

21Shares Ortadoğu sorumlusu Şerif El- Haddad, şirketin hamlelerinin oldukça başarılı olduğunu, kripto paraların gelecekte yatırımcılar ve varlık yöneticileri için geleceğin varlığı haline geldiğini ifade etti.

BAE’nin diğer Arap ülkelerinden daha fazla kripto para yatırımı onayladığını belirten 21Shares ana şirketi 21.co‘nun CEO’su Rashwan, ABTC hakkında ise fonun 1:1 oranla Bitcoin teminatı tuttuğunu öte yandan teminatın da çevrim dışı bir cüzdanda muhafaza edildiğini açıkladı.