Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
30 Ağustos törenlerinde kahreden olay! Bakan Kasapoğlu ilk müdahaleyi uyguladı ama yetmedi: Gazi oğlu hayatını kaybetti

Kütahya’nın Dumlupınar ilçesindeki 30 Ağustos kutlamalarına katılan Çanakkale gazisi Hüseyin Kaçmaz’ın oğlu Turgut Kaçmaz (84), kalp krizi geçirdi. Tören alanında Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun yakasını açarak ilk müdahalede bulunduğu Kaçmaz, hastanede hayatını kaybetti.

aa

TÖRENDE ANİDEN YERE YIĞILDI

Zafer Bayramı’nın 100’üncü yıl kutlamaları, Kütahya’nın Dumlupınar ilçesindeki Zafertepe Abidesi’nde edildi. Buradaki törenlere Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kütahya Valisi Ali Çelik, Hava Er Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Necati Gündüz, AK Parti Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler ve aralarında gazilerin de olduğu çok sgünida kişi katıldı. Çelenk töreninin ardından Bakan Kasapoğlu’na bölgenin güni hakkında bilgi verildi. Törenlere, 1994’te 110 yaşında hayatını kaybeden Çanakkale gazisi Hüseyin Kaçmaz’ın oğlu Turgut Kaçmaz da katıldı. Tören alanında Kaçmaz, aniden konume yığıldı. Kalp krizi geçirdiği belirlenen Kaçmaz’a, ilk müdahaleyi yakasını açarak rahatlatmaya çalışan Bakan Kasapoğlu uyguladı. Sağlık ekiplerince Altıntaş Devlet Hastanesi’ne kettirılan Kaçmaz, hayatını kaybetti.

bb

“ONU ÖZLEYECEĞİZ”

Öte yandan Bakan Kasapoğlu ve beraberindekiler, törenlerin devam ettiği alana görecek şekilde kortej eşliğinde yürüdü. Burada meseleşan Kasapoğlu, çelenk töreninin ardından kalp krizi geçiren Turgut Kaçmaz’ın hayatını kaybettiğini belirterek, “Değerli katılımcılar, değerli gençler özellikle bugün duyurularimin başında üzülerek, ifade edeceğim. Her daim bu faaliyetlerde bizlerle beraber olan bir amcamızı az önce kaybettik. Çanakkale gazisi Hüseyin Kaçmaz’ın oğlu olan Turgut amcamız Çanakkale’de, Sarıkamış’ta, Kastamonu’da, İnebolu’da her nerede gençlik varsa her nerede gençlerle bir faaliyet varsa hep yanımızdaydı. Bu anlamda günde hemen yanı başımızda ahirete intikaline şahit olduk. Onu özleyeceğiz. Rabbi’m mekanını cennet, makamını ali etsin” dedi.

ff

BİR AÇIKLAMA DA SOSYAL MEDYADAN

Bakan Kasapoğlu sosyal medyada hesabından meseleyla ilgili, “Başımız sağ olsun… Çanakkale Gazimiz Hüseyin Kaçmaz’ın oğlu Turgut Amcamız, bu yıl Zafertepe’de katıldığımız programda Hakk’a yürüdü. Birçok etkinliğimizde kahramanlarımızı yan yana anmıştık. Merhuma Allah’tan rahmet, hepsi sevenlerine ve ailesine başsağlığı diliyorum.” paylaşımını uyguladı.

111

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Önümüzdeki dönemde tümünü kullanacağızÖnümüzdeki dönemde hepsiünü kullanacağız
Erdoğan'dan 'Tarım Kredi' açıklaması: Sayı 2 bine, 3 bine çıkacakErdoğan’dan ‘Tarım Kredi’ duyurusı: Sgüni 2 bine, 3 bine çıkacak
Yargıtay'dan emsal takı kararı! Altınlar kime takılırsa takılsın...Yargıtay’dan emsal takı en yeniuçı! Altınlar kime takılırsa takılsın…