Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
512 Milyar Dolarlık Varlık Yöneticisi Apollo’dan Yeni İş Birliği: Bitcoin (BTC) ve Kripto Para Saklama Hizmeti Sunacak

Dünyanın en büyük varlık yönetim şirketlerinden biri olan Apollo Global Management, Anchorage Digital ile duyurduğu iş birliğiyle birlikte Bitcoin (BTC) ve kripto para saklama hizmeti sunmaya işe koyulyacak. 

Yaklaşık 512 milyar birimlık varlığı yöneten Apollo 31 Ekim güninde resmi web sitesi üzerinden ygüninladığı basın duyurusında, müşterilerine başta Bitcoin olmak üzere kripto para saklama hizmeti sunmak için Anchorage ile iş birliği kurduklarını duyurdu. Şirket anlaşmanın kurumsal yatırımcıların varlıklarını içerdiğini belirtti.

Bünyesinde muhafaza ettiği kripto varlıklara dair duyuru yapmgüni reddeden Apollo’nun, Anchorage ile ilişkisinin şirketin müşterilerinin kripto varlıklarını en iyi nasıl koruyacağını araştırdığı 2021 yılı ortasına görecek şekilde uzandığı ifade edildi.

Apollo Dijital Varlıklar COO’su Adam Eling mesele hakkında, blockchain teknolojisinin şirketin işine yarayacak yeni yaratıcı yollarını araştırırken müşteri varlıklarının korunması meselesunda Anchorage ile iş birliği yapmgüni dört gözle beklediğinin altını çizdi.

Öte yandan Anchorage Digital Başkanı Diogo Monica, kripto para sektörünün uzun vadeli geleceğinde kısa vadede oynaklığın büyük kurumlar için bir anlam ifade etmediğini belirtti.