Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
ABD Bankacılık Devi JPMorgan’a Göre Bitcoin (BTC) FTX Çöküşü Nedeniyle 13.000 Dolara Kadar Düşebilir

ABD’li yatırım bankası JPMorgan’ın danışmanıleri, FTX çöküşü sebebiyle Bitcoin’in (BTC) 13.000 abd abd dolarııa görecek şekilde düşüş yaşayabileceğini düşünüyor.

Bankacılık devi JPMorgan’ın danışmanıleri, en yeni yaşanan gelişmeler ve üretim maliyeti göz önüne yapıldığında Bitcoin’in 13.000 abd abd dolarııa görecek şekilde gerileyebileceği olabiliteinde bulundu. Bitcoin üretim maliyetinin 15.000 abd abd dolarıı seviyelerinde bulunduğunu belirten şirket, bu durumun yaz aylarında görülen 13.000 abd abd dolarıı seviyesine görecek şekilde inebileceğini söyledi.

Az sermayesi olup da zirve ktopladıraç kullanan şirketleri kurtarabilecek daha güçlü şirket szamanisının azalmasının ciddi bir problem olduğundan bahseden JPMorgan, FTX ve Binance arasındaki etkileşimin devam etmesi durumunda içerisinde bulunduğumuz “margin call” dalgasının da büyüyebileceğini ifade etti.

Fundstrat’ın strateji başkanı Mark Newton ise Twitter üzerinden onayladığı duyuruda, Bitcoin’in 13.000 abd abd dolarııı test edeceğini ileri sürdü. Ayrıca Newton, piyasanın volatilitesinin artması durumunda “piyasanın düşmesini isteyen” yatırımcıların baskın gelebileceğini ve Bitcoin’in 10.000 abd abd dolarııın altına düşebileceğini söyledi.

JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, Bitcoin’in (BTC) “kirli” ve “pahalı” olduğunu dile getirmişti. CEO onayladığı duyuruda, “Neden değerli olduğunu bilmiyorum” ifadelerine konum vermişti.