Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
ABD Senatörü Ted Cruz: Bitcoin’e (BTC) inanıyorum

ABD’nin Teksas eyaleti senatörü Ted Cruz, Bitcoin’e inandığını ve Teksas’ın kripto paraların gelişimi için bir merkez olmasını istediğini söyledi.

Bitcoin’e verdiği destekle bilinen Cumhuriyetçi senatör Ted Cruz, 23 Mgünis güninde gerçekleşen “Bitcoin ve Amerikan Deneyi” konferansının açılışında meseleştu. Bitcoin’e inandığını ve dünygüni değiştirebileceğini belirten Cruz, en yeni zamanlarda Bitcoin madenciliği ile ön plana çıkan memleketi Teksas’ın,  kripto paraların gelişiminin merkezinde konum almasını istediğini dile getirdi.

Bitcoin’e inanıyorum. Teksas’ın, Bitcoin ve kripto için dünya üzerindeki bir vaha olmasını istiyorum.

Cruz, meseleşması sırasında Bitcoin karşıtı olan Demokrat senatör Elizabeth Warren ve diğer demokratlar hakkında sert ifadelerde bulundu:

Kontrol edemeyecekleri bir şeyi sevmiyorlar. Çoğu Demokratın Bitcoin’i sevmemesinin nedeni tam olarak bu. Elizabeth Warren neden Bitcoin yüzünden geceleri rahat uyuyamıyor?  Çünkü o, küçük yapışkan sosyalist parmaklarının hepimizin banka hesabındaki her kuruşu kontrol edebilmesini istiyor.

Ayrıca dijital merkez bankası para birimi (CBDC) meselesunu ele alan Cruz, Fed Başkanı Jerome Powell‘ın Senato Bankacılık Komitesi başkanı Senatör Sherrod Brown ile çalışmasını eleştirerek dijital merkez bankası para birimlerinin korkunç ve çok tehlikeli bir fikir olduğunu söyledi.