Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
ABD-Türkiye hattında kritik görüşme! İşte masadaki meselelar

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Görüşmede ikili siyasi ve ekonomik ilişkiler, savunma sanayii ve enerji alanında işbirliği, Ukrayna’daki savaş, Ege ve Akdeniz ile diğer bölgesel meselelar ele edildi. F-16 tedarik ve modernizasyon talebinin ABD Kongresi tarafından onaylanma sürecinin koşulsuz bir şekilde tamamlanması hususunda Türkiye’nin beklentileri dile getirildi. ABD Yönetiminin bu süreçteki desteğinden duyulan memnuniyet ifade edildi.

UKRAYNA’DAKİ SAVAŞ

Ukrayna’daki savaşın derinleşmesi ve şiddetinin artmasından duyulan şüphe dile getirildi. Bu savaşın küresel barış ve istikrar, ekonomi, enerji ile gıda güvenliği alanlarında oluşturduğu tahribatın hafifletilmesi için her türlü diplomatik çabanın önem arz ettiği vurgulandı. Türkiye’nin bu süreçte tahıl sevkiyatına ilişkin İstanbul Mutabakatı’nın süresinin uzatılması dâhil diplomatik çözüm girişimlerine en yeniuçlılıkla devam edeceği belirtildi.

NET YUNANİSTAN MESAJI

Ege ve Akdeniz’de Türkiye’nin meşru hak ve çıkarlarını korumakta tereddüt göstermeyeceğinin altı çizildi. Yunanistan’ın uluslararası hukuku hiçe sayan eylemlerine ve tahrik edici söylemlerine en yeni vermesi gerektiği not edildi. (İHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Yürekleri dağlayan o karenin hikayesi bir kez daha gözyaşlarına boğdu! Yürekleri dağlayan o karenin hikayesi bir kez daha gözyaşlarına boğdu! “Fotoğrafı koydurirken…”
Bakan Dönmez duyurdu: Alanı kapatma kararı aldıkBakan Dönmez duyurdu: Alanı en yenilanma en yeniuçı topladık
Oğuzhan Uğur'un  FETÖ firarisi Hakan Şükür tweeti olay oldu!Oğuzhan Uğur’un FETÖ firarisi Hakan Şükür tweeti olay oldu!