Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
ABD’de Başkanı Biden’dan “marihuana” hamlesi! Hepsini affetti

ABD Başkanı Joe Biden, “marihuana reformu” adını verdiği yeni plan kapsamında sırf marihuana taşıdığı için hüküm giyen kişilere af çıkardı. Biden, uyguladığı yazılı konuşmada, seçim kampanyası süresinde hiç kimsenin marihuana kullandığı ya da üzerinde taşıdığı için hapiste olmaması gerektiğini savunduğunu anımsattı.

SOSYAL HAYAT VURGUSU

İnsanları marihuana kullanımından dolzamanı hapse göndermenin birçok yaşamı en yeniuçtışa geçtiğını belirten Biden, bu meseleda hüküm giymenin de insanlara işe giriş, ev kiralama ve eğitim alma gibi durumlarda zorluk çıkardığını kaydetti.

TT

Biden, “Bugün bu yanlış yaklaşıma karşı yeni adımlar atıyoruz. Sadece marihuana taşıdıkları için hüküm giyen kişilerin federal hükümlerini affediyorum.” ifadesini kullandı.

VALİLERE DE ÇAĞRIDA BULUNDU

Adalet Bakanlığına bu kişilerin tespit edilip af sertifikalarının verilmesi için talimat verdiğini belirten Biden eyalet valilerini de özüsiyle aynı adımı atmaya davet etti.

Biden, Sağlık Bakanlığına, marihuananın eroin ve LSD ile aynı kategoride bulunduğu sınıflandırmanın gözden geçilmesi için talimat verdiğini aktardı.

Birçok hayatın marihuana düzenlemeleri sebebiyle en yeniuçdığını ve bu meselelarda gerekli düzenlemeleri yapacaklarını belirten Biden “Marihuana meselesunda federal ve eyalet düzeylerinde düzenlemeler değişse de kaçakçılık, pazarlama ve yaş sınırı meselesundaki önemli düzenlemeler devam edecek.” mesajını verdi.

YASALAŞMAK ÜZERE

ABD Temsilciler Meclisi, marihuana kullanımının federal düzeyde yasallaştırılmasına yönelik yasa tasarısını 1 Nisan’da kabul etmişti.

Tasarının yasalaşması için Senato Genel Kurulunda da onaylanması ve Biden tarafından imzalanması gerekiyor.

ABD’de halihazırda birçok eyalet tıbbi amaçlı marihuana kullanımına izin veriyor.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Çok konuşulacak sözler! O açıklamaların ardından Çok meseleşulacak konuşmalar! O konuşmaların ardından “Tüm dünya liderleri dikkat etmeli” dedi ve ekledi: Bir dünya savaşı işe koyultma çağrısı
'En güvendiğimiz banka' diyerek isyan etti! Yıllardır biriktirip kasalarına altın koydular... ‘En güvendiğimiz banka’ dikonumek isyan etti! Yıllardır biriktirip kasalarına altın koydular…
Bunu yemekten vazgeçin! Sakat bırakabilir hatta öldürebilir!Bunu yemekten vazgeçin! Sakat bırakabilir hatta öldürebilir!