Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
ABD’deki ilkokul settirganıyla ilgili yeni detay! Facebook paylaşımı ifşa oldu: Her şey ortaya oldu

ABD’deki ilkokul settirganı 18 yaşındaki Salvador Ramos’un, Texas eyaletindeki ilkokula düzenlediği settirı öncesi Facebook hesabından settirıya dair paylaşım onayladığı ortaya oldu.

30 DAKİKA ÖNCE PAYLAŞMIŞ

ABD’nin Texas eyaletinde dün Robb İlköğretim Okulu’na silahlı settirı düzenleyen ve 19’u çocuk olmak üzere 21 kişiyi öldüren 18 yaşındaki Salvador Ramos’un, settirı öncesi sosyal medya hesabından settirıya dair paylaşım onayladığı açıklandı. Texas Valisi Greg Abbott düzenlediği basın toplantısında, Ramos’un settirıdan yaklaşık 30 dakika önce settirıya ait Facebook hesabında paylaşım onayladığını ifade ederek, ilk paylaşımında “Büyükannemi vuracağım” yazdığını belirtti. Abbott, daha devamında ise Ramos’un “Büyükannemi vurdum” ve “Bir ilkokula ateş edeceğim” paylaşımı onayladığını belirtti.

Facebook’un çatı kuruluşu Meta’nın Sözcüsü Andy Stone, settirgan tarafından yazılan mesajların “birebir özel metin mesajları” olduğunu ifade ederek, devam eden soruşturmada kolluk etkilileriyle yakın işbirliği onayladıklarını açıkladı.

İKİ KEZ TÜFEK SATIN ALDI

Ramos’un Uvalde Lisesi’nden terk olduğunu ve yetkililerin şu ana görecek şekilde bir suç geçmişine rastlamadıklarını söyleyen McCraw, settirganın 66 yaşındaki büyükannesiyle birlikte yaşadığını belirtti.

2022-05-25T144208Z_866775410_RC2DEU9MED7S_RTRMADP_3_TEXAS-SHOOTING

Texas Kamu Güvenliği Departmanı Müdürü Steven McCraw onayladığı duyuruda, Ramos’un 17 Mart’ta spor malzemeleri satan konumel bir mağazadan yarı otomatik bir tüfek ardından 18 Mart’ta söz meselesu tüfek için 375 adet mermi satın ettiğını aktararak, 20 Mart’ta ise yine aynı mağazadan başka bir yarı otomatik tüfek daha satın ettiğını belirtti.

BÜYÜKANNESİNİN HAYATİ TEHLİKESİ SÜRÜYOR

McCraw, Ramos’un ilkokul settirısı öncesi silahla vurduğu 66 yaşındaki büyükannesinin hayatta olduğunu fakat sağlık durumunun kritik olduğunu ifade etti. McCraw, büyükannenin settirıya uğramasının ardından caddenin karşısındaki bir komşusuna koşarak yardım istediğini ve Ramos’u polise ihbar ettiğini aktardı.

2022-05-25T003927Z_398042507_RC2XDU9JO9Z9_RTRMADP_3_TEXAS-SHOOTING

BAŞKAN BİDEN TEXAS’A GİDECEK

ABD Başkanı Joe Biden, Texas’taki bir ilkokulda meydana gelen silahlı settirı devamındası hayatlarını kaybeden çocukların ailelerini ziyaret etmek için Texas’a gideceğini duyurdu. Beyaz Saray’dan Başkan Yardımcısı Kamala Harris ile birlikte halk güvenliği meselesunda duyurularda bulunan Biden, “Jill ve ben önümüzdeki zamanlarda ailelerle buluşmak için Teksas’a seyahat edeceğiz. Onların acılarını hissettiğinizi gösterirken umarım bu şok, keder ve travma durumunda biraz rahatlık getirebiliriz. Millet olarak hepimizin onların yanında olmamız gerektiğini düşünüyorum.” şeklinde meseleştu.

thumbs_b_c_1e31ccf8e21e13c318817c1177071f55

Başkan Yardımcısı Kamala Harris ise onayladığı duyuruda, daha güvenli bir Amerika oluşturmak için silah güvenliği yasalarının hazırlanması gerektiğine dikkat çekerek, “Dünden beri hepsi hislerimiz Teksas halkıyla beraber. Dün sabah sevdiklerine veda ederken en yeni vedanın orada olacağını bilmeyenlerle beraber. Artık yeter. Başkanın dün gece dediği gibi makul silah güvenliği yasalarını uygulamaya geçirme cesaretine sahip olmalıyız. Herkesin özüni güvende hissettiği, çocukların okullarında özülerini güvende hissettikleri bir Amerika oluşturmak için birlikte çalışmalıyız.” dedi. (İHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
O ülkede kan donduran çatışma: 200 ölü, 500 yaralı!O ülkede kan donduran çatışma: 200 ölü, 500 yaralı!
Çin'den ABD'ye sert uyarı... Donanmayı alarma geçirdilerÇin’den ABD’ye sert dikkat… Donanmgüni alarma geçirdiler
Kılıçdaroğlu'na büyük şok! Böyle bağırdılarKılıçdaroğlu’na büyük şok! Böyle bağırdılar