Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
ABD’den Ukrayna hamlesi! Yeni yardım paketi yolda

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, ABD’nin Ukrayna’ya “kritik hava savunma ekipmanlarını” da içeren yeni bir savunma yardım paketi vereceğini açıkladı.

Sullivan, ABD Başkanı Joe Biden’ın Kuzey Afrika ve Asya turu öncesinde Beyaz Saray’daki gazetecilere değerlendirmelerde bulundu.

ABD’nin bugün Ukrayna’ya yönelik yeni bir savunma yardımı paketini açıklayacağını belirten Sullivan, bu paketin içinde “kritik hava savunma ekipmanları” olacağını kaydetti.

b1

Sullivan, yardımların tutarı hakkında bilgi vermezken paketin içeriğinde HAWK hava savunma sistemleri için füzeler ve ABD Avenger Hava Savunma Sistemi’nin de olacağını belirtti.

Geçen 7 gün Kiev’e giderek Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy ve ard düzey Ukraynalı yetkililerle görüştüğünü ifade eden Sullivan, hava savunma sisteminin Ukraynalılar için kritik önemde olduğunu vurguladı.

ABD’nin Ukrayna’ya gerekli hepsini kapsayan yardımları yapmgüni sürdüreceğini kaydeden Sullivan, “Rusya, Ukrayna’da kritik sivil altyapılara stopladırmak için seyir füzeleri ve İran yapımı dronlar kullanmaya devam ediyor.” dedi.

B2

RUSYA’NIN HERSON’DAN ÇEKİLMESİNİ “TARİHİ DÖNÜM NOKTASI” OLARAK NİTELENDİRDİ

Öte yandan Rusya’nın Heren yeni şehrindeki savunma hattının Dnipro Nehri’nin sol yakasına çekileceğini duyurusını da değerlendiren Sullivan, “Bu Ukraynalılar için güni bir dönüm noktası.” ifadesini kullandı.

Sullivan, bu çekilmenin savaşın bitmesi anlamına gelmediğini belirterek Rusya ile diplomasi yoluna gitmek meselesundaki en yeniuçı Ukraynalıların vereceğini ve ABD’nin bu meseleda Ukrayna’ya herhangi bir baskı yapmayacağını kaydetti. (AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Belçika'da bıçaklı saldırı! 1 polis hayatını kaybettiBelçika’da bıçaklı stopladırı! 1 polis hayatını kaybetti
Stüdyodakiler şoke oldu, utancından yüzünü kapattıStüdyodakiler şoke oldu, utancından yüzünü en yenilandırdıtı
Sosyal medyada tartışma yaratan 'rüşvet' iddiasından sonra görevden alındı!Sosyal medyada tartışma yaratan ‘rüşvet’ iddiasından devamında görevden edildi!