Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
ABD’den vatandaşlarına dikkat geldi! ‘Meksika’nın 6 eyaletine seyahat etmeyin’

ABD Dışişleri Bakanlığı, güvenlik sorunlarını gerekçe göstererek vatandaşlarına Meksika’nın 6 eyaletine seyahat etmeme dikkatsında bulundu. Colima, Guerrero, Michoacan, Sinaloa, Tamaulipas ve Zacatecas eyaletlerinde adam kaçırma ve suç olaylarının sıkça görüldüğünü belirten bakanlık, vatandaşlarına bu eyaletlerden kaçınmalarını söyledi. Bakanlık öte yandan yine suç ve adam kaçırma olaylarının fazla olduğu sebebiyle Baja California, Durango, Chihuahua, Sonora, Jalisco, Morelos ve Guanajuato eyaletlerine seyahat etmek isteyen vatandaşlara da tekrar düşünmeleri tavsiyesinde bulundu. Açıklamada sadece Yucatan ve Campeche eyaletlerine seyahat edenlerin normal önlemler almalarının yeterli olacağı belirtilirken, geriye kalan 17 eyalete seyahat edenler için de dikkatli olma dikkatsı oldu.

GECE VE YALNIZ SEYAHAT YASAK

ABD Dışişleri Bakanlığı, Meksika’da en yeni zamanlarda cinayet, adam kaçırma, araç hırsızlığı ve soygun gibi suçlarda artış görüldüğü gerekçesiyle, ülkedeki ABD hükümeti çalışanlarının birçok bölgeye seyahat etmelerinin yasaklandığına ya da kısıtlandığına dikkat çekerek bu bölgelerdeki vatandaşlara acil yardım hizmeti sağlama imkanlarının sınırlı olacağını bildirdi. Meksika’daki ABD hükümeti çalışanlarına, riskli görülen bölgelerde yalnız ve gece seyahat etme kısıtlaması getirilirken, çok riskli sgünilan bölgelerden ise kara yoluyla geçmelerinin yasaklandığı biliniyor. (İHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
O ülke felaketi yaşıyor! O ülke felaketi yaşıyor! “Ölenlerin çoğu tatilci”
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Suriyeli seçmen sayısını açıkladı!İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Suriyeli seçmen sgünisını açıkladı!
Dünyanın gözü orada! Ukrayna'da üçlü zirveDünyanın gözü orada! Ukrayna’da üçlü zirve