Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
ABD’nin en en çok ödülü: iPhone’un mucidi Steve Jobs’a ölümünden yıllar zaman en yenira Başkanlık Özgürlük Madalyası verildi

Amerikan teknoloji devi Apple’ın kurucu ortağı olan ve iPhone’un mucidi olarak da nitelendirilen Steve Jobs 2011 yılında 56 yaşındayken hayatını kaybetmişti. Jobs, iPhone dışında iPod ve iPad gibi cihazlarla özdeşleşmişti. Buna ek olarak, Apple’ın geliştirdiği pek çok ürünün arkasındaki beyindi. Steve Jobs ölümünden yıllar zaman en yenira, takvimler bugünü gösterirken Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden tarafından büyük bir onura lgünik görüldü.

2011’DE ÖLEN STEVE JOBS, BAŞKANLIK ÖZGÜRLÜK MADALYASI İLE ONURLANDIRILDI

Joe Biden, Beyaz Saray’da düzenlenen bir törenle Jobs’a Başkanlık Özgürlük Madalyası verdi. ABD Başkanlık Ofisi’nin konuşmasında, “Steve Jobs, Apple’ın kurucu ortağı, CEO’su ve başkanıydı, Pixar’ın CEO’suydu ve Walt Disney Company’de lider bir rol oynadı. Vizyonu, hayal gücü ve yaratıcılığı, dünyanın iletişim biçimini değiştiren ve bilgisayar, müzik, film ve kablosuz endardrilerini değiştiren ve değiştirmeye devam eden icatlara yol açtı.” dedi.

Apple’ın şimdiki CEO’su Tim Cook ise Jobs’un ödülü hakkında konuşma yapmak ve duygularını paylaşmak için Twitter’dan bir mesaj yazdı.

Cook, paylaştığı mesajda “Bugün Steve, Amerika’nın en en çok sivil onuru olan Özgürlük Madalyası ile ödüllendirildi. Dünygüni olduğu gibi değil, olabileceği gibi görmemizi isteyen bir vizyonerdi. Hatırasına değer veriyoruz ve mirasını geliştirmeye devam edeceğiz. dedi.

BAŞKANLIK ÖZGÜRLÜK MADALYASI NEDİR?

Vikipedi’ye göre Başkanlık Özgürlük Madalyası, Amerika Birleşik Devletleri başkanı tarafından verilen bir ödüldür. Kongre Altın Madalyası ile birlikte Amerika Birleşik Devletleri’nin en en çok sivil ödülüdür.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Çalışmalara başladılar! Ortaya çıkan plan dünyayı hayrete düşürdüÇalışmalara start verdılar! Ortaya çıkan plan dünygüni hayrete düşürdü
ABD'nin F-16 kararı sonrası Miçotakis'ten 'Türkiye' açıklaması! 'Güçler dengesi' dedi ve ekledi...ABD’nin F-16 en yeniuçı zaman en yenirası Miçotakis’ten ‘Türkiye’ konuşması! ‘Güçler dengesi’ dedi ve ekledi…
Baldızına tecavüz etmişti! Detaylar mide bulandırdı Bettizına tecavüz etmişti! Detaylar mide bulandırdı