Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Abramoviç İstanbul'dan Moskova'ya uçmuştu! ABD peşine düştü

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik settirıları devam ederken, ABD, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e yakın olan Rus oligarklara yönelik uyguladırımlarını sürdürüyor. ABD’li bir yetkili, ABD Adalet Bakanlığının, Rus milyarder Roman Abramoviç’in ABD menşeli iki uçağının Rusya’ya izinsiz olarak uçtuğu için el koyma izni çıkardığını bildirdi.

zxcvxzc

RUSYA’YA UÇUŞ İÇİN YASAL İZİN YOK

ABD’nin Abramoviç’e ait olduğunu belirttiği Boeing 787 Dreamliner ve Gulfstream G650 ER tipi uçakların yasal izin olmaksızın Rusya’ya yönelik kısıtlamalarının işe koyuldığı 24 Şubat’tan devamında Rusya’nın başkenti Moskova’ya uçtuğu ifade edildi.

Gulfstream’in 12 Mart’ta İstanbul’dan Moskova’ya, Boeing’in ise 4 Mart’ta Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) Dubai kentinden Moskova’ya uçuş gerçekleştirdiğini aktarıldı.

Savcılar, çıkardıkları el koyma emrinde, söz meselesu uçakların Rusya’ya uçuşu için herhangi bir yasal izin başvurusunda bulunulmadığını veya verilmediğini aktardı.

Abramoviç, ABD tarafından kişisel olarak uyguladırıma tabi tutulmazken, şu anda yaklaşık 330 bin birim para cezası ve birçok idari uyguladırımla karşı karşıya olduğu ifade edildi.

ABRAMOVİÇ, AB’YE DAVA AÇMIŞTI

Putin ile yakın bağları olduğunu reddeden Abramoviç, Avrupa Birliği (AB) ve İngiltere tarafından uyguladırım listesine alınmış, geçtiğimiz ay söz meselesu uyguladırımlar sebebiyle İngiltere Premier Lig ekiplerinden Chelsea’yi satma en yeniuçı almıştı. Abramoviç’in öte yandan, özüsi hakkında uyguladırım en yeniuçı alarak kara listeye ekleyen AB Konseyi’ni geçtiğimiz ay bizzat AB Mahkemesine dava ettiği ortaya çıkmıştı.

(İHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Karadeniz'de yeni hamle... Ukrayna kıyılarından geri çekildilerKaradeniz’de yeni hamle… Ukrayna kıyılarından geri çekildiler
Herkesi duygulandıran görüntülerin ardından Bakan Koca'dan açıklamaHerkesi duygulandıran görüntülerin ardından Bakan Koca’dan konuşma
Apartta asılı halde ölü bulundu! Erkek arkadaşı...Apartta asılı halde ölü bulundu! Erkek arkadaşı…

Adblock test (Why?)