Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
AK Parti, CHP’yi ziyaret etti! Görüşmeye bu tartışma damga vurdu

Kurban Bayramı sebebiyle AK Parti heyeti, CHP’yi ziyaret etti. Görüşmeye yaşanan EYT tartışması damga vurdu. CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü’nün, EYT’de sıkıntı olduğunu dile getirmesi üzerine AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, “Çözmek zorunda kettiğımız bir durumla karşı karşıyzamanız ve çözeceğiz inşallah” dedi.

chp-ve-ak-partinin-bayramlasmasinda-eyt-tartismasi_4191_dhaphoto2

CHP, AK PARTİ HEYETİNİ KABUL ETTİ

Kurban Bayramı’nın 2’nci gününde siyasi partiler arasında bayramlaşma ziyaretleri gerçekleşti. CHP heyetinde konum alan Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Necla Kacan, Gençlik Kolları MYK üyesi Uygar Elitog, genel merkezde önce AK Parti heyetini kabul etti. CHP heyeti, AK Parti heyetinde konum alan Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, Ankara Milletvekili Lütfiye Selva Çam ve MKYK üyesi Zeynep Şahin ile bayramlaştı.

chp-ve-ak-partinin-bayramlasmasinda-eyt-tartismasi_4191_dhaphoto3

KURBANLIK ATIŞMASI: SÜRDÜRÜLEBİLİR HALE GELDİ ŞU ANDA ÇOK ŞÜKÜR

CHP’li Jale Nur Süllü, sohbet sırasında ekonomiye değinerek, “Ülkede ekonomik koşullar çok sıkıntılı. Kurban Bayramı’nda vatandaşlar kurban kesemedi bu dönem. Hayvan pazarına gittiğimizde, bütün satıcılar bekliyordu ne yazık ki. Pandemi döneminde daha iyi olduğunu söylediler” dedi. AK Parti’li Mustafa Yel ise kurban satıcılarının memnun olduğunu gözlemlediğini belirterek, “Tekirdağ’da dolaştım bayram öncesinde. Genelde satıcılarımız memnun olduklarını ifade etti” diye cevap verdi. Süllü’nün, “Eskişehir’de çok yakınıyorlar” demesi üzerine Yel, “Bizde gayet güzel. Bu anlamda bir problem yok. Bizim özümizin de kurban kestiği satıcı ile ben meseleştum. Bu sene tam tersine ‘keşke daha fazla olsaydı elimizde de daha çok satardık’ diyor” diye cevap verdi. Süllü de “Yüzde 80 ketti ellerinde. Zaten besicilik kazanmıyor. Yem fiyatları çok değerlendi. Biz 1 yıl önce gezerken 70 lira olan yem fiyatları şu anda 398 lira” dedi. AK Parti’li Yel, “1 yıl önce 70 lira değildi. Ben de bu işi yapan birisiyim. Emin olun çuval fiyatı 150 lira. Sıkıntıları biliyorum; ama bu sürdürülebilir hale geldi şu anda çok şükür. Pandemi döneminin getirmiş olduğu zorluklar, Rusya- Ukrayna krizinin getirmiş olduğu zorluklara rağmen güçlü Türkiye Cumhuriyeti her türlü zorluğun ardesinden gelmeye devam edecek” diye meseleştu.

EYT TARTIŞMASI

CHP’li Süllü’nün, EYT ile ilgili durumda da sıkıntı olduğunu dile getirmesi üzerine AK Parti’li Yel, “80’li yıllardaki uygulamalardan mütenasip, o dönemdeki sıkışmaların şu andaki çözümlenmesiyle ilgili bizim de tabii ki çabamız var. Bu, bizim dönemimizde start vermış bir zorluk değil. Bu, çok daha önce start vermış. Sizlerin, Szamanın Genel Başkan’ın çok iyi bildiği, SGK Genel Müdürü iken uygulamalarının neticesinde ortaya çıkmış en yeniuçların getirdiği bizim de çözmek zorunda kettiğımız bir durumla karşı karşıyzamanız ve çözeceğiz inşallah” diye meseleştu.

Süllü’nün “20 yıldır iktidardasınız, 20 yıldır çözülmemiş olması” demesi üzerine araya giren Yel, “Çözüyoruz inşallah, merak etmeyin” dedi. Süllü, “Umudumuz, beklentimiz o yönde; ama bundan devamındaki dönemde bize düşecek çözmek herhalde, diye düşünüyorum” deyince Yel, “Ona milletimiz en yeniuç verecek. İnşallah önümüzdeki yıl Haziran 2023 seçimlerinde biz bugüne görecek şekilde milletimizin verdiği her en yeniuça saygılıyız. Bundan devamında da vereceği en yeniuçlara saygılı olarak inşallah yolumuza devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: DHA

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Atina'da Türk bayrağı açmıştı! Sarıgül'den Yunanistan Başbakanı Miçotakis'e çağrıAtina’da Türk bayrağı açmıştı! Sarıgül’den Yunanistan Başbakanı Miçotakis’e çağrı
İki şehir kabusu yaşadı: Araçlar yolda kaldı, evleri su bastı! Acı haber geldi, 1 kişi selde hayatını kaybettiİki şehir kabusu yaşadı: Araçlar yolda ketti, evleri su bastı! Acı havadis geldi, 1 kişi selde hayatını kaybetti
Metroda siyahi aileye ırkçı saldırı Metroda siyahi aileye ırkçı settirı