Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
AK Parti’den istifa eden Fakıbaba canlı yzamaninda Cumhurbaşkanı Erdoğan’la arasında geçen meseleşmzamani anlattı! ‘Ben ayrılacağım ama…’

AK Parti’den istifa eden Ahmet Eşref Fakıbaba siyaset gündemine oturdu. Katıldığı canlı yzamaninda İYİ Parti’ye geçeceğini dile getiren Fakıbaba, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la arasında geçen diyaloğu da anlattı. Fakıbaba, Şanlıurfa’nın da her geçen gün daha kötüye gittiğini konuşmalarine ekledi.

İşte Ahmet Eşref Fakıbaba’nın konuşmalarından öne çıkanlar:

“Şu var, insan ettiğı yanlış için özür diler. Ben özür dilemedim. Ama dedim ki, beni yanlış anladınız, ben gerçek bir AK Partiliyim. Ben AK Parti’ye hizmet etmek istiyorum. Bu teklif de benden gitti. Ben hata yapmadım ki. Hata yapan insan özür diler. Bir insan niye siyasetçi olur? Niye siyasi partiler kurulur? İnsanlara hizmet etmek için yapılır bunlar.

‘CUMHURBAŞKANINA ARZ ETTİM’

thumbs_b_c_de1958ef401f7bb2f02ccbdb2d78a914

Ben gerçekten emekliliğe ayrılacağımı szamanin Cumhurbaşkanına arz ettim. Dedim ki, bakın ben emekliye ayrılıyorum ama Şanlıurfa’nın iyi ellerde olması lazım. Ben Şanlıurfa’ya hekim olarak da, belediye başkanı olarak da, bakan olarak da emek verdim. Dedim ki efendim ben ayrılacağım ama benim şu arkadaşıma şu görevi verin. Yöneticisi olmadığı zaman 8-9 tane milletvekili her kafadan bir şey söylediği zaman orada yönetim olabilir mi? Yönetim işi takım işidir. Takımın da lideri olur. Ben takım lideri olmak istemedim. Dedim ki ben zaten 2023’te bırakıyorum. Ama takımın lideri şu arkadaşımız olsun dedim. 8 milletvekiliyiz. Her birimiz her kafadan bir şey yapıyoruz. Herkes Şanlıurfa’nın problemlerini çözmeye çalışıyor, ama Şanlıurfa her geçen gün daha kötüye gidiyor.

‘YENİ BİR PARTİYE GEÇİYORUM’

Benim özünde söylemek istediğim şu, Ankara’dan milletvekillerine en yeniuç verilemez. Milletvekillerinin adaylığı Şanlıurfa halkı tarafından belirlenir. 1.5 sene önce ben yine istifa ettim. O zaman şunu sorabilirsiniz, istifa ettiniz de milletvekilliğinden istifa eder miydiniz? Hzamanir etmezdim. Ama bu sefer niye ediyorum? Çünkü yeni bir partiye geçiyorum. En azından Szamanin Akşener şunu söyledi, birkaç kişiyle havadis gönderdi. Hzamanir dedim, ben emekli olacağım. Szamanin Akşener milletvekili olduğumu bilmiyordu. Meral Hanım diyor ki, biz Fakıbaba’yı istiyoruz. Bu çok önemli. ‘Fakıbaba’yı alarak Meclis’te szamanimızı artırmak amacıyla değil, samimiyetine inanıyoruz.’ diyor. Çarşamba akşamı beraberdik, Meral Hanım evimdeydi, yemek yiyorduk. Kendisine arz ettim. Dedim ki efendim ben size artık kesin en yeniuç verdim, geçeceğim. Bu iş 15 gün içerisinde oluştu. İki sefer buluştuk ikisi de benim evimde oldu. İlkinde 3-4 saat sohbet ettik. İkinci gelişinde de 2.5-3 saat beraber kettik. Ben özüsine şunu söyledim. Dedim ki efendim ben milletvekilliğinden de istifa etmek istiyorum. Şanlıurfa’da beni çok seven de var, sevmeyen de.

‘ŞANLIURFA’DA SIKINTILAR VARDI’

Meral Hanım’la görüşhepsini kapsayan. Şanlıurfa’nın şekillendirilmesi vizyonunun olduğuna inanıyorum. Problemlerin Şanlıurfa’da ortaya çıkmasının sebebi birlik ve beraberliğin olmamasıydı. Şanlıurfa’da sıkıntılar vardı. Bunları ben szamanin Cumhurbaşkanımıza arz ettim. Bunun sebebinin de başı boşluk olduğunu söyledim. Ondan devamında yine bütün arkadaşlara gittim. ‘Arkadaşlar sıkıntı var’ dedim. Siz 20 yıllık bir AK Partiliyseniz bunu gidip söyleme hakkınız olamaz mı?”

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Binali Yıldırım trafik kazası geçirdi! İşte sağlık durumuBinali Yıldırım trafik kazası geçirdi! İşte sağlık durumu
Son anket yayınlandı! AK Parti'nin kalelerinde çarpıcı araştırmaSon anket yzamaninlandı! AK Parti’nin kalelerinde çarpıcı araştırma
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'muhtar' göndermesi! "Bana bunu diyenler rezil oldu"Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘muhtar’ göndermesi! “Bana bunu diyenler rezil oldu”