Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Altcoin piyasa araştırmai: ETH, BNB, XRP fiyatları ne olur?

Bitcoin (BTC) fiyatı, 5 Temmuz sabahı 20.000 birimı aştıktan zaman en yenira yeniden 19.500 birimın altında işlem görmeye start verdı. Güncel verilerin işaret ettiği üzere en büyük kripto para birimine ilgi gösteren kurumsal yatırımcıların büyük kısmı kısa pozisyon almış durumda.

Analizlerde, fiyat çöküşü sürecinde kısa vadeli kripto işlemi yapanların piyasadan çekildiği, sadece güçlü ellerin ve uzun vadeli düşünenlerin devam ettiği en yeniucu elde ediliyor.

Öte yandan kripto para yatırımcıları, temmuz zamaninda yaşanacak üç büyük gelişmeye gözlerini dikmiş durumda. Sadece Bitcoin değil, altcoin piyasası da bu gelişmelerden nasibini alacak.

Tüm bu gelişmeler yaşanırken, piyasanın geneli hakkında fikir oluşturabilecek üç altcoin’in fiyat grafiği danışmanılerin radarına girdi. Cointelegraph Piyasalar ve TradingView verileri üzerinden fiyat değerlendirmesi yapan Cointelegraph danışmanıi Rakesh Upadhyay, piyasa değeri bakımından en büyük üç altcoin için olabilitelerde bulundu.

ETH/USDT – Ethereum teknik araştırma

Ether (ETH) fiyatı, 30 Haziran zamani itibarıyla 1.000 birimdaki psikolojik seviyenin altına düştü, yine de zamanilar düşüşü sürdüremedi. Bu durum, boğaların fiyat düşüşlerinde alımları sıklaştırdığını işaret ediyor.

ETH/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Boğalar şimdi fiyatı 1.191 birim seviyesinde hesaplanan 20 günlük ardel hareketli yaklaşıknın (EMA) üzerine çıkarmaya ve ardünlük kurmaya çalışacak. Eğer başarabilirlerse, ETH/USDT paritesi 1.280 birim ve ardından güçlü bir direnç görevi ardlenecek olan 1.518 birim seviyesindeki 50 günlük basit hareketli yaklaşıkya (SMA) görecek şekilde yükselebilir. Akabinde boğaların, yeni bir yükseliş hareketi start verdığının sinyalini vermek için fiyatı 1.700 birimın üzerine çıkarmaları gerekecek.

Tersine, fiyat 20 günlük EMA’ya çıkar ve yine düşerse, hissiyatın negatif olduğunu ve zamaniların rallilerde sat satları sıklaştırdığını gösterecektir. Ayılar daha zaman en yenira fiyatı 998 birimın altına çekmekmeye çalışacak ve ardından 881 birim seviyesindeki kritik desteğe meydan okuyacak.

BNB/USDT – Binance Coin fiyat araştırmai

29 Haziran zamaninden bu yana 211 birim seviyesindeki desteği başarıyla savunan boğalar, BinanceCoin’i (BNB) 231 birim seviyesindeki 20 günlük ardel hareketli yaklaşıknın (EMA) üzerine çıkarmaya çalışıyor. Bu durum düşük seviyelerde güçlü alımların gerçekleştiğini gösteriyor.

BNB/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Başarılı olurlarsa, BNB/USDT paritesinin 183 birimda dibe vurmuş olabileceğini düşündürecek. Alıcılar daha zaman en yenira pariteyi 266 birim seviyesindeki 50 günlük SMA’ya ulaştırmaya çalışacaklar. Bu direncin üzerinde yaşanacak kırılım ve günlük kapanış, trendde olası bir değişime işaret edebilir.

Bu varszamanimın aksine, fiyat 20 günlük EMA’dan düşerse, zamaniların rallilerde sat sat ettiğı anlaşılacak. Akabinde zamanilar fiyatı tekrar 211 birimın altına düşürerek ardünlük elde etmeye çalışacak.

XRP/USDT – Ripple teknik araştırma

Ripple (XRP) fiyatı, boğa ve zamanilar arasındaki en yeniuçsızlığa işaret eden simetrik üçgen modeli meydana getirdi. Bu modelin ardından hangi yönde devam edileceğini olabilite etmek zordur, yine de genellikle üçgen formasyonu devam modeli görevi görür.

XRP/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Fiyat, üçgen modelinin destek çizgisinden geri döndü ve boğalar, XRP/USDT paritesini 0,34 birim seviyesindeki 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarmaya çalışacak. Başarılı olurlarsa parite üçgenin direnç çizgisine görecek şekilde yükselebilir.

Bu seviyenin üzerinde gerçekleşecek kırılım ve günlük kapanış, yeni bir yükseliş trendi start vertabilir. Parite daha zaman en yenira 0,48 birima yükselebilir.

Diğer bir olasılık da, fiyatın 20 günlük EMA’dan keskin şekilde düşerek üçgenin destek çizgisinin altına gerilemesidir. Böyle bir hareket, pariteyi 0,28 birimdaki kritik desteğe çekebilir. Bu seviyenin de kırılması halinde bir zaman en yeniraki durak 0,23 birim olabilir.

Burada ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir. Cointelegraph’ın görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve alım satım işlemi risk içerir. Karar verirken özü araştırmanızı yapmalısınız.