Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Amerikalı ünlü aktör Ray Liotta hayatını kaybetti

Martin Scorsese’nin suç klasiği olan Goodfellas’la karikonuminde çıkış yapan, birçok başarılı performansın altına imza atan ABD’li ünlü aktör Ray Liotta hayatını kaybetti. Liotta’nın, Dangerous Waters filmini koyduği Dominik Cumhuriyeti’nde uykusunda öldüğü belirtildi.

Liotta, Jonathan Demme’nin yönettiği Something Wild’la Altın Küre’ye aday gösterildi ve ardından Field of Dreams’de yasaklı Chicago süperstarı Shoeless Joe Jacken yeni’ı canlandırdı. Ardından, Scorsese’nin mafya destanı Goodfellas’ta Robert De Niro ve Joe Pesci’nin karşısında, karikonuminin belirleyici rolü olacak olan gangster Henry Hill’i oynadı.

SPL5314340_001

Nicholas Pileggi’nin Scorsese ile birlikte kitabından uyarladığı Goodfellas, altı dalda Oscar’a aday gösterilirken, tek kazanan Pesci oldu. Film, hepsi zamanların en iyi filmleri listelerinde sıklıkla ard sıralarda konum alıyor. Aktörün diğer unutulmaz rolleri arasında Hannibal, Narc, Blow, Copland, Killing Them Softly ve Revolver konum alıyor.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Avustralya açıklarında şiddetli deprem!Avustralya açıklarında şiddetli deprem!
Sokakta yürürken görünce deliye döndü! Silahına sarıldıSokakta yürürken görünce deliye döndü! Silahına sarıldı
Yabancı uyruklu kişiden genç kadına taciz! Ortalık ayağa kalktıYabancı uyruklu kişiden genç kadına taciz! Ortalık ayağa kalktı