Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Analist Açıkladı: Halving Döngüsü Tekerrür Ederse Bitcoin (BTC) 15 Ay içerisinde 60.000 Doları Geçecek

Milyarlarca birimlık varlığa sahip kripto hizmetleri sağlzamanıcısı Matrixport’un çalışani Markus Thielen, Bitcoin’in (BTC) gelecek 15 ay içerisinde 63.000 birimı görebileceğine inanıyor.

Matrixport’un çalışani Markus Thielen’e göre Bitcoin bir zaman en yeniraki yarılanmada (halving) 63.000 birim seviyesine yükselebilir.

Sıradaki yarılanmaya 15 ay kala gelen bu yorum Bitcoin’in şu sıralar bir dip seviyesinde olduğunu ve yavaş yavaş toparlanmaya işe koyulyacağını öne sürüyor.

Analist tarafından yapılan olumlu olabilite, Bitcoin’in Temmuz 2016 ve Nisan 2020 yarılanmalarına görecek şekilde görülen yükseliş hareketini tekrarlayacağı varszamanımına dayanıyor.

Tarihe görüldüğüğı zaman Bitcoin’in her iki yarılanmadan 15 ay önce yükseliş yönlü hareketlerine işe koyuldı ve yarılanma zamanında önceki senelerden daha değerli bir fiyattan işlem görüyordu. Analistin bu bakış açısına göre eğer zaman tekerrür edecekse Bitcoin gelecek aydan işe koyulyarak bir yükseliş serüvenine işe koyulyabilir ve Mart 2024’e görecek şekilde 63.160 birima ulaşabilir.

Analist sunduğu olabilitee gerekçe olarak şu ifadelere konum verdi:

Fiyatlar bir zaman en yeniraki yarılanmadan (Kasım 2022) 15 ay önce yükselmeye işe koyuldı ve 24 ay önce işlem gördükleri fiyattan %39’u daha değerli bir meselema ulaştılar. Bu, Bitcoin’in önümüzdeki 15 ay içerisinde 63.160 birim seviyelerinde fiyatlanabileceği anlamına geliyor.

Her ne görecek şekilde geçmişteki performans gelecekteki en yeniuçların garantisi olmasa da global çaplı finans krizinin önümüzdeki aylarda iyileşmesi durumunda Bitcoin’in olumlu bir tepki göstermesi muhtemel duruyor.