Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Analist değerlendirdi: BNB, XRP, DOT ne olur? | 16.6

Bitcoin (BTC) fiyatı, 20.000 birim desteğini test ettikten devamında, Fed’in 75 baz puanlık faiz artışına rağmen en yeni 24 saatte yüzde 7 artmzamani başardı.

Cointelegraph Piyasalar ve TradingView verilerine göre, en yeni bir gün içinde kimi altcoin’ler güçlü yükseliş kaydetti.

Bu bilgiler ışığında ilk sıralarda konum alan kripto para birimleri düşüş trendine en yeni verirken önümüzdeki zamanlarda ne gibi hareketlerin yaşanabileceği merak ediliyor. Cointelegraph çalışani Rakesh Upadhyay; Binance Coin (BNB), Ripple (XRP) ve Polkadot (DOT) fiyatları hakkında olabilitelerini paylaştı.

BNB/USDT – Binance Coin teknik araştırma

Binance Coin (BNB) fiyatının, 211 birimdaki kritik seviyeye yaklaşmasıyla birlikte boğalar ve zamanilar arasında zorlu bir savaş işe koyuldı. Boğalar, 14 Haziran zamaninde yukarı yönlü toparlanma işe koyultmaya çalıştı buna rağmen daha zirve seviyeleri elinde tutmzamani başaramadı.

BNB/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Boğaların zzamaniflığını fırsat bilen zamanilar bu durumdan yararlanarak 15 Haziran’da fiyatı 211 birimın altına topladı. Düşen hareketli yaklaşıklar zamanilar için avantajlı görünse de, göreceli güç endeksindeki (RSI) aşırı sat sat seviyesi kısa vadede yaşanması muhtemel rahatlama rallisine işaret ediyor.

Eğer boğalar fiyatı 211 birimın üzerinde sürdürmeyi başarırsa, BNB/USDT paritesi 272 birim seviyesinde hesaplanan 20 günlük ardel hareketli yaklaşık (EMA) değerine doğru ralli girişiminde bulunabilir. Bu direncin üzerinde bir kırılma ve günlük kapanış ile parite birkaç gün daha 211 ile 350 birim arasındaki geniş kanalda sıkışıp kalabilir.

Tersi durumda, fiyat mevcut seviyeden ya da 20 günlük EMA’dan düşerse, zamanilar bir devamındaki destek seviyesi olan 186 birima görecek şekilde düşüş trendini sürdürmeye çalışacak.

XRP/USDT – Ripple fiyat araştırmai

Ripple (XRP) fiyatı, 13 Haziran zamaninde azalan üçgen modelinin dip yönlü kırılma hedefi olan 0,30 birima düştü. Ayılar, 14 Haziran’da fiyatı desteğin altına topladı buna rağmen günün mum çubuğundaki uzun kuyruk boğaların düşüşlerde alımları sıklaştırdığını gösteriyor.

XRP/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Alıcılar, 0,38 birimdaki kırılma seviyesine ulaşabilecek bir toparlanma işe koyultmaya çalışıyor. Eğer zamanilar bu seviyeyi dirence çevirirse, toparlanma girişimi olumsuz en yeniuçlanabilir. Satıcılar daha devamında düşüş trendini sürdürmeye çalışacak ve XRP/USDT paritesini bir devamındaki güçlü destek seviyesi görevi ardlenen 0,24 birim değerine indirmeyi hedefleyecek.

Tersine, boğalar fiyatı 0,38 birim seviyesinin üzerinde tutar ve sürdürebilirse, daha düşük seviyelerde güçlü alımlar gerçekleşecektir. Alıcılar daha devamında pariteyi 0,45 birimda hesaplanan 50 günlük basit hareketli yaklaşık (SMA) seviyesine itmeye çalışacak. Ancak zamaniların bu bölgede güçlü bir meydan okuma işe koyultması ve fiyatı 0,46 ile 0,50 birim arasında konsolide etmeye çalışması muhtemel.

DOT/USDT – Polkadot teknik araştırma

Polkadot (DOT), en yeni iki gündür 7,30 birimdaki kritik desteğin yakınında işlem görüyor. Ayılar, fiyatı 7,30 birimın altına çekse de daha düşük seviyelerde güçlü alımlarla karşılaştılar.

DOT/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Alıcılar fiyatı 7,30 birimın üzerinde tutabilirse, DOT/USDT paritesi 8,80 birim seviyesinde hesaplanan 20 günlük EMA değerine görecek şekilde yükselebilir. Bu dikkat edilmesi gereken önemli bir seviyedir. Zira bunun üzerinde gerçekleşecek kırılma ve günlük kapanış pariteyi bir süre için 6,36 birim ile 12,44 birim arasında konsolide edebilir.

Aksine, fiyatın 20 günlük EMA’dan düşmesi, zamaniların daha zirve seviyelerde aktif olduğunu gösterir. Ardından 6,36 birimın altında yaşanabilecek kırılma ve günlük kapanış, düşüş trendinin yeniden işe koyulmasını işaret edebilir. Parite daha devamında 5 birima ve ardından 4,23 birima görecek şekilde düşebilir.

Burada ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir. Cointelegraph’ın görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve alım satım işlemi risk içerir. Karar verirken özü araştırmanızı yapmalısınız.

Adblock test (Why?)