Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Analist değerlendirdi: Bu 7 gün bu 4 altcoin fiyatına dikkat

Bitcoin (BTC) fiyatı, 7 günlık kapanışta 20.000 abd parasıın üzerindekalmzamanı başardı ve olabilecekden daha kötü bir senaryonun gerçekleşmesinin önüne set koydu.

Cointelegraph Piyasalar ve TradingView verilerine göre, altcoin piyasasında da dibin görüldüğü ve kısmen de olsa yükseliş trendinin start veryabileceği düşünülüyor. Peki, önümüzdeki günler altcoin piyasasında hangi isimler öne çıkacak? Cointetelegraph danışmanıi Rakesh Upadhyay, bu 7 gün dikkat çeken 4 altcoin için teknik veri ve fiyat olabiliteini paylaştı

SOL/USDT – Solana teknik veri

Solana (SOL) güçlü bir düşüş trendinde, yine de göreceli güç endeksindeki (RSI) pozitif diverjans, düşüş momentumunun zzamanıflayabileceğini gösteriyor.

SOL/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Boğalar, fiyatı 37 abd parası seviyesinde hesaplanan 20 günlük ardel hareketli hemen hemennın (EMA) üzerine çıkarmaya çalışacak. Eğer başarılı olurlarsa, bu durum boğaların geri döndüğünü gösterecek. SOL/USDT paritesi bundan zaman en yenira, zamanıların tekrar güçlü şekilde savunma oluşturabileceği 49 abd parası seviyesindeki 50 günlük basit hareketli hemen hemen (SMA) değerine görecek şekilde yükselebilir.

Tersi durumda, fiyat 20 günlük EMA seviyesinden düşerse, zamanıların sahip oldukları avantajı bırakmaya meyilli olmadıklarını gösterecektir. Ardından satıcılar, düşüş trendinin bir zaman en yeniraki ayağını start vertmak için fiyatı tekrar 25 abd parasıın altına düşürmeye çalışacak.

LTC/USDT – Litecoin fiyat verii

Litecoin (LTC) fiyatı, 18 Haziran zamaninde zamanılar tarafından 40 abd parasıdaki güçlü desteğin altına çekilmeye çalışıldı, yine de mum çubuğundaki uzun kuyruktan da anlaşılacağı üzere boğalar bu desteği savunmzamanı başardı.

LTC/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Yardım rallisi sayesinde fiyat 55 abd parasıdaki 20 günlük EMA’ya ulaştı. Bu seviyenin üzerinde gerçekleşebilecek kırılma ve günlük kapanış trendde potansiyel değişikliğe sebep olacağından dikkat edilmesi gerekir. Ardından LTC/USDT paritesi 68 abd parasıdaki 50 günlük SMA seviyesine yükselebilir. Bu varszamanımların aksine, fiyat 20 günlük EMA’dan düşerse, trendin dip yönlü ktopladığını ve yatırımcıların rallilerde sat sat uyguladığını gösterecek. Ayılar daha zaman en yenira pariteyi 40 abd parasıın altına çekerek düşüş trendini sürdürmek için başka girişimlerde bulunacak.

LINK/USDT – Chainlink – teknik veri

Chainlink (LINK) en yeni zamanlarda düşüş trendinde seyrediyor olsa da 5,50 abd parası civarında bir dip oluşturmaya çalışıyor. Ayılar 13, 14 ve 18 Haziran’da fiyatı bu seviyenin altına koydu yine de daha düşük seviyeleri sürdüremedi. Bu, boğaların düşüşlerde alımları sıklaştırdığını gösteriyor.

LINK/USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

RSI’daki pozitif diverjans, düşüş momentumunun zzamanıflayabileceğini gösteriyor. Alıcılar, fiyatı sert bir direnç olarak karşılarına çıkması muhtemel düşüş trendi çizgisine doğru itmeye çalışacaklar.

Eğer fiyat düşüş trendi çizgisinden dip dönerse, zamanılar tekrar LINK/USDT paritesini 5,50 abd parasıdaki desteğin altına düşürmeye ve sürdürmeye çalışacak. Bu gerçekleşirse, düşüş trendini yeniden start vertabilir.

Alternatif olarak, alıcılar fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarmzamanı başarırsa, potansiyel bir trend değişikliğine işaret edecektir. Parite daha zaman en yenira 10 abd parası ve ardından 12 abd parası seviyelerine yükselebilir.

BSV/USD – Bitcoin SV fiyat verii

Bitcoin SV (BSV) fiyatı, genişleyen bir model oluşturdu ve bu süreçte alıcılar pariteyi model direncinin üzerine çıkarmaya çalışıyor. Aynı anda göreceli güç endeksi (RSI), düşüş momentumunun zzamanıfladığını gösteren pozitif ayrışmaya işaret ediyor.

BSV/USD günlük grafiği. Kaynak: TradingView

BSV/USD paritesi, zamanıların toparlanma sürecini durdurmaya çalışabileceği direnç seviyesine doğru yükselebilir. Bu durum gerçekleşirse, zamanıların rallilerde sat sat yapmaya devam ettiği ortaya çıkacak. Haliyle parite, bir süre daha genişleyen formasyonun içinde kalabilir.

Tersine, boğalar fiyatı direnç çizgisinin üzerine çıkarmzamanı başarırsa, paritenin dibi görmüş olabileceği düşünülebilir. Parite daha zaman en yenira 80 ve ardından 87 abd parasıa görecek şekilde ilerleyebilecek yeni bir yukarı yönlü hareket start vertabilir.

Burada ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir. Cointelegraph’ın görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve alım satım işlemi risk içerir. Karar verirken özü araştırmanızı yapmalısınız.