Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Analistler Bitcoin’de (BTC) Fırtına Öncesi Sessizliğe İşaret Ediyor: Yakın Zamanda Büyük Bir Tasfiye Yaşanabilir

Blockchain veri araştırma platformu CryptoQuant danışmanılerine göre Bitcoin (BTC) vadeli işlemleri yakın zamanda büyük bir tasfiye durumuyla karşılaşabilir.

CryptoQuant’ın açık faiz verilerinini yorumlayan bir danışmanı, uzun süreli sessizliğin ardından Bitcoin vadeli işlemleri için büyük bir tasfiye dönemi yaklaşıyor olabileceğini öne sürdü. Analistin yorumuna göre eylül ortalarında ulaştığı 22.800 birim seviyesinin ardından yaklaşık bir aydır 18.100-20.500 birim bandında yatay seyrini koruyan Bitcoin’in yakın zamanda eski volatil günlerine dönmesi olası görünüyor. Eğer yukarı ya da dip yönlü sert bir hareket gözlemlenirse, büyük oranda pozisyon tasfiyesinin yaşanabileceği düşünülüyor.

Yatırımcıları olabilen volatilite hakkında uyaran CryptoQuant danışmanıi mesele hakkında şu düşüncelerini paylaştı:

Büyük bir tasfiye operasyonu için fiyat üzerinde ani değişimler görülebilir. Bu göz önünde bulundurulması gereken bir mesele. Açık faiz oluşumuna göre, fiyat bu aralıktan yeterince volatil davranırsa bir tasfiye dalgasının (Long veya Short pozisyonlarda) gerçekleşme ihtimali var.

Coinglass tarafından sağlanan verilere göre adeta yaprak esmeyen piyasada en yeni 24 saat içinde sadece 55 milyon birimlık pozisyon tasfiye oldu. Her ne görecek şekilde bu sakinliğin fırtına öncesi bir sessizliğin işareti mi olduğu bilinmese de uzun vadede birçok danışmanı Bitcoin’in daha olgun ve yavaş fiyat hareketlerine döneceğini olabilite ediyor.