Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Analistler Ethereum’un düşüşten kaçınmak için tutunması gereken seviyeleri açıkladı

Kripto para piyasasında Terra (LUNA) ve stablecoin’i TerraUSD’nin (UST) fitillediği düşüş trendi, Bitcoin’i (BTC) olduğu kadar Ether (ETH) fiyatını da etkiledi.

Cointelegraph Piyasalar Pro ve TradingView verilerine göre Ether, son yedi günde görülen satış baskısıyla 1.701 birima kadar geriledi. ETH, en son Temmuz 2021’de bu seviyeyi görmüştü.

13 Mayıs’a hafif bir toparlanmayla başlayan ETH, çeviri yayın saati itibarıyla 2.100 birim civarında seyrediyor.

ETH/USDT paritesinin 1 günlük mum grafiği. Kaynak: TradingView

Analistlerin Ethereum’un durumu hakkında ne söylediğine ve dikkat edilmesi gereken destek ve direnç seviyelerine göz atalım.

Ether’in 2.250 birimı geçmesi gerekli

Anonim kripto analisti ‘Rekt Capital’, ETH’nin 1.700 birim bandını test etmesinin ardından büyük destek ve direnç bölgelerini gösteren bir grafik paylaştı.

ETH/USD paritesinin 1 aylık mum grafiği. Kaynak: TradingView

Rekt Capital, şöyle belirtti:

“Ether buradan güçlü bir sekme yaşayıp ayı 2.250 birim seviyesinin (siyah çizginin) yukarısında kapatamazsa, asıl güçsüzlüğün görüleceği 1.720 birim seviyesine tutunamayabilir.”

Rekt Capital, düşüşün sürmesi halindeyse 1.720 birimın altındaki bir zaman sonraki destek seviyesinin 1.350 birim yakınında (mavi bölge) olduğunu ekledi.

1.400 birim test edilebilir

Yalnızca birkaç hafta önce Ether’in bu seviyelere düşeceğini tartışmanın çılgınca olduğunu söyleyen ‘Crypto Feras’, Ether için düzeltmenin sürmesi halinde hangi seviyelerin hedef alınabileceğine dair fikirlerini sundu.

ETH/USDT paritesinin 1 günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Crypto Feras, şöyle belirtti:

“Ether teknik olarak 2021 yazının dip seviyelerinden sekiyor ve Bitcoin’in performansını da geride bırakıyor. 1.700-1.800 birim bandından sekme yaşanmaması halinde, 1.400 birim bölgesi test edilebilir.”

Kısa vadede 1.550 birima gerileme ihtimali

Piyasa analisti Caleb Franzen ise Ether’in fiyat hareketine daha uzun vadeli bir bakış açısı sundu. Analist, ETH’nin büyük bir trend çizgisinin altına kırılma yaşayacağını öngörüyor.

ETH/USDT paritesinin 1 haftalık grafiği. Kaynak: Twitter

Franzen, şöyle belirtti:

“Ocak 2018’deki tepe seviye olan 1.550 birim civarını yeniden test etmemiz son derece olası. Bu seviyenin altına gerilersek/gerilediğimizde ise bir başka düşüş sinyali olarak görülebilir.”