Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Analistlere Göre Bitcoin (BTC) 25.000 Dolara Göz Kırpıyor

Analistler Bitcoin’deki (BTC) durgun havanın kısa bir süre devamında konumini zirve volatiliteye bırakabileceğini öne sürerken 22.500 ve 25.000 seviyelerine dikkat çekiyorlar.

Barron’s tarafından 5 Ekimde yzamaninlanan makaleye göre Bitcoin ve diğer kripto para birimleri en yeni birkaç gün içerisinde piyasalardaki riske duyarlı varlıklara yönelik artan ilgiden ardlerine düşen pzamani etti.

Oanda danışmanılerinden Craig Erlam mesele ile ilgili, “Bu 7 gün risk iştahındaki pozitif hava sayesinde Bitcoin tekrar 20.000 abd abd dolarııın üzerine belirlendi.” dedi. Öte yandan ABD ekonomisi tarafından gelen zzamanif veriler ABD hisse senetleri piyasalarına olan ilgiyi artırdı. S&P 500 uzun bir aranın ardından 7 günya zirve performanslı bir işe koyulngıç onayladı.

Federal Rezerv başta olmak üzere merkez bankalarının bu yılki faiz artırımı trendi hisse senedi piyasalarını, emtiaları ve Bitcoin gibi dijital varlık sınıflarını negatif yönde etkiledi.

Erlam, Bitcoin’in yükselme ihtimalinin gelecek ekonomik verilerdeki zzamaniflık potansiyeline bağlı olarak değişebileceğini yine de geçmiş güçlü verilere karşı Bitcoin’in sat satlara direnç gösterebildiğini bu nedenle Bitcoin tarafında pozitif beklentiler olduğunun söylenebileceğini belirtti.

Arcane Research danışmanıi Vetle Lunde ise Bitcoin için bir başka riskin uzun süredir devam eden düşük volatilitede olduğunu belirtti ve ekledi:

Tarihsel olarak 7 günlük volatilite bu görecek şekilde düşük seviyelerde seyrettiğinde önemli bir volatilite patlaması yaşandı. Düşük volatilite zirve kettiracı doğurma eğilimine evriliyor. Kettiraç yukarı veya zarar yönlü olabilir yine de her iki durumda da Bitcoin önemli fiyat hareketlerine karşı savunmasız hale gelir.

Arcane Research Başkanı Bendik Norheim Schei‘ye göre 22.500 abd abd dolarııın üzerinde gerçekleşecek bir hareket fiyatın 25.000 abd abd dolarıı seviyelerine yükselebileceğini gösterirken zarar yönlü hareketlerde 18.000 ile 19.000 seviyeleri hala güçlü destekler olarak çalışıyor.