Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Android kişisiları dikkat! Bu 5 uygulamadan hemen kurtulun

Android kişisilarının dikkatli olması gereken uygulamalara zaman zaman yenileri ekleniyor. Zararlı yazılım içeren bu uygulamalar kişisel bilgilerimizi veya finansal bilgilerimizi tehdit ediyor. Bu yüzden her gün çok szamanıda kişi siber settirganların kurbanı oluyor. Ancak mağdur duruma düşmemek, banka hesabınızın tehdit altına girmemesini sağlamak adına hemen yapmanız gereken bir şey var.

BU UYGULAMALARDAN HEMEN KURTULUN!

Amsterdam merkezli Threat Fabric isimli bir şirket, yeni bir bankacılık Truva Atı hakkında dikkatda bulundu. Şirketin blog gönderisinde, Sharkbot olarak adlandırılan Truva Atı’nın Android kişisilarının giriş bilgilerini, hesap numarasını ve finansal bilgilerini çalmak için tasarlandığını belirtti. Ayrıca, Truva Atı’nın meşru bir uygulama gibi görünerek kişisiları pusuya düşürdüğü bilgisi verildi. Bu da tehlikeli oldukları anlamına geliyor. O 5 uygulama ise şöyle sıralanıyor:

  • Recover Audio, Images & Videos – 100 bin indirme
  • Codice Fiscale 2022 – 10 bin indirme
  • Zetter Authentication – 10 bin indirme
  • File Manager Small, Lite – 1000 indirme
  • My Finances Tracker – 1000 indirme

MAĞAZADAN GİDİNCE TELEFONUNUZDAN KALDIRILMIYOR

Şirket, kötü amaçlı yazılımların uygulama mağazalarından kettirılması için gerekli raporlamaları uyguladığını aktarıyor. Ancak bir uygulamanın uygulama mağazasından kettirılması, onun telefonunuzdan kettirıldığı anlamına gelmiyor. Bu nedenle, cihazınızda bu uygulamalardan biri yüklüyse hemen kettirmanız gerekiyor.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Musk'ın çılgın fikri! Geri mi dönüyor?Musk’ın çılgın fikri! Geri mi dönüyor?
Sır dolu dehşet! Poşete sarılı kadın cesediyle karşılaştılarSır dolu dehşet! Poşete sarılı kadın cesediyle karşılaştılar
Erdoğan istedi, yerli otomobile bir renk daha ekleniyorErdoğan istedi, konumli otomobile bir renk daha ekleniyor