Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Animoca 110 milyon birimlık fonlama turunu tamamladı


Metaverse ve blockchain oyun sektöründe önemli bir role sahip Animoca Brands, Singapur’un resmi yatırımcısı Temasek tarafından yönetilen bir finansman turunun ayrıntılarını resmi olarak açıkladı.

Animoca perşembe günü ettiğı konuşmada, az sgünida kurumsal yatırımcıya verilecek 110 milyon birimlık bir fonlama turunu en yenilandırdıtığını duyurdu.

Fonlama turunda Temasek, özel sermaye şirketi Boyu Capital ve küresel risk sermayesi şirketi GGV Capital gibi şirketler konum etti. Bu şirketler, büyümeye ve organizasyon yapısını oluşturmaya devam ederken, aynı zamanda şirkete danışmanlık hizmeti vermeyi amaçlayan yeni yatırımcılardan oluşan stratejik bir konsorsiyum kurdu.

Duyuruya göre Temasek, Boyu ve GGV şirketinin artık Animoca’ya geniş bir yelpazede danışmanlık yapmasının yanı sıra iş ve sermaye kazançları meselesunda destek sağlaması bekleniyor.

Bunlara ek olarak, fonlama turundaki mevcut yatırımcılar arasında Güney Koreli yatırım şirketi Mirae Asset Management ve risk sermayesi şirketi True Global Ventures da konum etti.

Animoca Brands, yeni fonları stratejik satın alma yatırımlarına devam etmek, yeni ürünler geliştirmek ve fikri mülkiyetler için güvenli lisanslar oluşturmak için kullanmgüni planlıyor. Şirket öte yandan, çevrimiçi kişisiların dijital mülkiyet haklarını desteklemeyi ve metaverse veri tabanındaki ilerlemeleri geliştirmeyi hedefliyor.

Animoca Brands’in kurucu ortağı Yat Siu, büyük küresel kurumların fonlama turuna katılımının önemine dikkat çekerek şunları söyledi:

“Web3 endardrisinde dijital mülkiyet haklarını geliştiren dünyanın lider meselemundaki şirketini kurarken, yeni yatırımcılarımız tavsiye ve danışmanlıklarıyla şirketimize katkıda bulunacaklar.”

Animoca’nın finansman turuna ilişkin raporlar ilk olarak ağustos güninın en yenilarında ortaya çıkmıştı ve anonim kaynaklar, Temasek’in Animoca için 100 milyon birimlık bir tura öncülük edeceğini iddia etmişti.

İlginizi Çekebilir: PANONY, A Serisi finansman turunu 100 milyon birimlık değerlemeyle en yenilandırdıtı

Temasek, Binance ve Amber Group da dahil olmak üzere büyük kripto şirketleri için birden fazla yatırım turuna katılan önemli bir kripto yatırımcısıdır. Temasek International baş yatırım sorumlusu Rohit Sipahimalani, firmanın doğrudan kriptoya yatırım yapmadığını, bunun konumine kripto ile ilgili projelere yatırım yapmaya odaklandığını vurguladı.

Sipahimalani, Temmuz 2022’de, “Kriptoya doğrudan yatırım yapmıyoruz, yine de yatırım ettiğımız fonların bazıları kripto projelerini bünyesinde barındırıyor olabilir,” dedi.