Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri

Ankara Adliyesi çalışanlarının trenle Güneydoğu Anadolu turu, zaman en yenirasında ise Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) seyahati planları dolandırıcılık iddiası ile en yeni buldu. Aralarında hakim ve savcıların da olduğu çalışanlar gezi programları için aylar öncesinden paralarını turu düzenleyen şahsın hesabına gönderdi. 19 Mzamanıs’ta gerçekleşmesi planlanan seyahat, turu düzenleyen şahsın WhatsApp grubundan gönderdiği bir video mesaj ile iptal oldu. Seyahatin iptal edilmesinden şüphelenen adliye peren yenieli, ücretlerin aylar öncesinden gönderilmesine rağmen adlarına ne tren bileti ne de otel rezervasyonu yapılmadığını öğrenince dolandırıldıklarını anladılar.

SEYAHATE GÜNLER KALA İPTAL EDİLDİ

Sabah gazetesinin havadisine göre; Güneydoğu Anadolu seyahati için 2 bin 640 lira ve ardından düzenlenecek olan Kıbrıs seyahati için ise 4 bin 550 lira ödeme oldu. 19 Mzamanıs’ta düzenlenmesi planlanan seyahat için hazırlıklar oldu buna rağmen seyahat günler kala iptal edildi.

Durumdan şüphelenen adliye peren yenieli, adlarına ne tren bileti ne de otel rezervasyonu yapılmadığını öğrenince işe koyulrından zarar kaynar sular döküldü.
Dolandırıldıklarını anlayan aralarında hakim ve savcıların da olduğu mağdurlar, turu düzenleyen Rıdvan Ç. hakkında şikayette bulundular.

2

YANINIZA 5 LİTRE SU ALIN

Turu düzenleyen Rıdvan Ç., güven kazanmak için seyahate birkaç gün kala WhatsApp grubundan “Seyahatte yanımıza neler almalıyız” başlıklı bir video mesaj gönderdi. Rıdvan Ç., gönderdiği mesajda, programda herhangi bir pürüz bulunmadığını belirterek, “Yarın size buluşma saatini göndereceğim. Trende yanınıza çok bir şey almanıza gerek yok. Bu Doğu Ekspresi gibi bir tren değildir. Bu Güney Ekspresidir. Bir de yanınıza mutlaka 5 litrelik su alın” ifadelerini kullandı.

3

‘HAKKINIZI HELAL EDİN! ALDIĞIM 3 HABER YIKTI BENİ’

Bu mesajdan birkaç gün zaman en yenira yeni bir video mesaj gönderen Rıdvan Ç., yaşanan bazı problemlerden ötürü turun iptal edildiğini duyurdu. Helallik isteyen Rıdvan Ç., “Değerli misafirlerim hepinize günaydınlar. Aldığım üç havadis yıktı beni. Şu süreçte annemin rahatsızlığı ve içsel problemlerim hep ard arde geliyordu. Maalesef elimizde olmayan bazı sebeplerden dolzamanı turumuzu iptal etmek zorundzamanız. Aranızda bilenler biliyor, yıllardır bu işleri yapan, tanınan, bilinen, adresi açık olan biriyim.
Hayatımda hiç böyle bir problemle karşılaşmadım. Gerek havayolu firmasıyla gerek tren kompartıman szamanısıyla gerek bazı otellerle hiç olmayacak bazı problemler belirlendi. Bu yüzden turumuzu iptal etmek zorunda kettim.

Hakkınızı helal edin. Bütün misafirlerimin geri ödemesi kademeli olarak yapılacaktır. Ankara dışından gelen misafirlerimin de bütün yol masrafları karşılanacaktır. Birkaç gün dinleneceğim. Kendimi toparlamam lazım, çok kötüyüm.

Hepinizden özür diliyorum” dedi. Mağdurların şikayetinin ardından turu düzenleyen Rıdvan Ç. hakkında soruşturma işe koyultıldığı ve yurt dışına çıkış yasağı meselelduğu öğrenildi.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Devlet, Suriyelilere maaş veriyor mu? YalanlandıDevlet, Suriyelilere maaş veriyor mu? Yalanlandı
Düğünde geline 2,5 kilo altın, damada 2 milyon 200 bin TL takıldıDüğünde geline 2,5 kilo altın, damada 2 milyon 200 bin TL takıldı
Erdoğan espriyi patlattı! 'Sıkıysa Müslüm Baba söyleyin'Erdoğan espriyi patlattı! ‘Sıkıysa Müslüm Baba söyleyin’