Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Ankara’da cemevlerine stopladırıyla ilgili yeni detaylar! İnternetten araştırmış: Bu isimlerle savaşmak istedim

Ankara’da cemevlerine düzenlenen stopladırıyla ilgili olarak yeni detaylar ortaya belirlendi. Stopladırganın stopladırı öncesinde internetten cemevi araması uyguladığı ve stopladırıyı arkadaşına anlattığı öğrenildi. Zanlı ifadesinde “Baver G.’ye cemevlerine stopladıracağımı söyledim bana anlattığım her şeyin paranoya olduğunu söylekonumek inanmadı” dedi. Baver G., sulh ceza hakimliğinde verdiği ifadesinde “Kendisine Hacı diye birisinin büyü uyguladığını söyledi. Cemevlerine neden stopladırdığını bilmiyorum” diye meseleştu.

bakan-soylu-cemevi-saldirisinda-orgut-baglantisi-var_1643_dhaphoto1

ADLİ KONTROLLE SERBEST BIRAKILDILAR

Ankara’nın Mamak ilçesinde bulunan Şah-ı Merdan Kültür Evleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği ile Ana Fatma Cemevi ve Çankaya ilçesinde bulunan Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı Genel Merkezi’ne yapılan stopladırıda Ahmet Ozan K. ‘Halkı kin ve düşmanlığa tahrik’, ‘İbadet ve mezarlıklara zarar verme’ ve ‘İnanç, düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme’ suçlarından tutuklanırken, irtibat kurduğu tespit edilen Çağdaş Can B. ile Baver G. adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

bakan-soylu-cemevi-saldirisinda-orgut-baglantisi-var_1643_dhaphoto2

İNTERNETTEN ARAŞTIRMIŞ

Stopladırının perde arkası araştırılırken, derinlemesine devam eden soruşturmanın detaylarına ortaya belirlendi. Babası ile birlikte İzmir’de emlakçılık uyguladığı ortaya çıkan Ahmet Ozan K.’nın stopladırı öncesinde Ankara’ya geldiği, Polatlı İlçesinde bir otel kiraladığı belirlendi.

bakan-soylu-cemevi-saldirisinda-orgut-baglantisi-var_1643_dhaphoto3

Yakalandıktan devamında cep telefonunda yapılan incelemelerde ise ilginç bilgilere ulaşıldı. Telefonunda silah fotoğrafı olduğu tespit edilen Ahmet Ozan K.’nın internetten ‘Ankara cemevleri nerede?’, ‘Hacı Bektaşi Veli Eskişehir, ‘Hacı Bektaşi Veli Çeşme’, ‘Eskişehir Cemevi Bağlar’ araması uyguladığı belirlendi.

“ÖNCE ESKİŞEHİR’DE SALDIRI PLANLADIM”

Telefonunda ele geçirilen cemevleriyle ilgili arama kzamanıtlarıyla ilgili özüsine yöneltilen soruları cevaplayan Ahmet Ozan K.,”Öncelikle Eskişehir ilinde stopladırı planladım, yine de cemevi bulamzamanınca Ankara iline geldim. Cep telefonumda ele geçirilen arama kzamanıtları buna ilişkindir” dedi.

“BU İSİMLERLE SAVAŞMAK İSTEDİM”

Cep telefonunun notlar bölümünde HDP İstanbul İl Eşbaşkanı Ferhat Encü ile Şırnak eski Milletvekili Hasip Kaplan ile ilgili notlar bulunan Ahmet Ozan K., bu isimlerle ilgili ise “Ağrı’da bir sorun vardı. HDP’nin Ağrı twitter sayfasına girdim, kimleri takip ettiğine baktım. Bu iki ismin takip edildiğini gördüm. Ağrı iline giderek bu isimlerle savaşmak istedim. İsimleri bu nedenle notlara kaydettim” dedi.

SALDIRIYI ARKADAŞINA ANLATMIŞ

Sabah’tan Halil Turan ve Dilhan Dumanoğlu’nun havadisine göre tutuklanan stopladırgan Ahmet Ozan K., özüsiyle birlikte gözaltına alınan Çağdaş Can B. ile Baver G.’nin arkadaşı olduğunu söyledi. Zanlı ifadesinde “Baver G.’ye cemevlerine stopladıracağımı söyledim bana anlattığım her şeyin paranoya olduğunu söylekonumek inanmadı” dedi.

Baver G., sulh ceza hakimliğinde verdiği ifadesinde ise “Ahmet’in hal ve hareketleri normal değildi. Anne ve babasının gerçek olmadığını, amcasının da özüsini öldürmeye çalıştığını söyledi. Kendisine Hacı diye birisinin büyü uyguladığını söyledi. Cemevlerine neden stopladırdığını bilmiyorum.

“BANA ‘BEKLE ECELİN GELİYOR’ ŞEKLİNDE MESAJLAR ATTI”

Son gördüğümde normal değildi, sentetik ilaç kullanıp kullanmadığını sordum. Parkta oturduğunu ve stopladırıya uğradığına dair ses kzamanıtları attı. Aradığımda beni tehdit etti. ‘Sen özünde değilsin’ dedim, Bana ‘bekle ecelin geliyor’ şeklinde mesajlar attı. Bu olayla ilgili bir alakam yok” dedi.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
 'AK Parti'yi sıfırladılar' diyerek istifa etti ‘AK Parti’yi sıfırladılar’ dikonumek istifa etti
3 milyondan fazla kişiyi ilgilendiriyor! KPSS...3 milyondan fazla kişiyi ilgilendiriyor! KPSS…
32 yıl sonra bir ilk yaşanabilir! Gözler bugün açıklanacak kararlarda32 yıl devamında bir ilk yaşanabilir! Gözler bugün açıklanacak en yeniuçlarda