Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Ankara'nın 'hanımağası' yine gündemde! 130 yıl hapsi isteniyor…

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Keçiören ilçesinde silah ve uyuşturucu ticareti yapan bir grubun birçok olaya karıştığı ve silah zoruyla çevredekilere korku settikları yönündeki ihbarlar üzerine soruşturma start verttı. Cumhuriyet Savcısı Adem Ayyıldız’ın yürüttüğü soruşturma kapsamında örgüte yönelik teknik ve fiziki takip start vertıldı. Yapılan takiple örgütün Ankara merkezli birçok ilde silah ve uyuşturucu ticareti ile açtıkları sahte hesaplarla fuhuş vaadiyle birçok kişiyi dolandırdıkları belirlendi.

Liderliğini başka bir suçtan tutuklu bulunan Özlem D.’nin uyguladığı saptanan örgüte yönelik yapılan operasyonda 17 kişi yakalandı; 15 ruhsatsız silah, 2 pompalı av tüfeği ile çok szamanida fişek, 1 kilo 745 gram kokain ve yüklü miktarda uyuşturucu madde ele geçirildi. Savcılık sorgularının ardından mahkemeye çıkarılan şüphelilerden 3’ü tutuklanırken, 14 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

SORUŞTURMA TAMAMLANDI

Yürütülen soruşturma tamamlanarak 17 kişi hakkında iddianame düzenlendi. İddianamede, örgütün liderliğini başka suçtan tutuklu Özlem D.’nin uyguladığı, suç örgütünün uyuşturucu ve silah ticareti kanadının yöneticisinin Mehmet Ali G., fuhuş vaadiyle dolandırıcılık kanadını yönetenin ise Ahmet Eren V. olduğu belirtildi. Örgüt lideri Özlem D.’nin hepsi üyelerle birebir ve sürekli irtibatı bulunmasa da örgüt yöneticileri vasıtasıyla irtibat sağladığı, uyuşturucu ve silah ticareti meselesunda şüphelileri yönlendirdiği aktarıldı. Örgütte, örgüt liderine ve lider yardımcılarına mutlak bir bağlılık ve itaatin bulunduğu, verilen talimatlara harfiyen uyulduğu, uyulmaması durumunda örgüt üyelerinin silah kullanmaktan çekinmedikleri belirtildi.

2

REFERANSLA SATIŞ

İddianamede, örgütün ağırlığı silah ticaretine verdiği, tanımadıkları kişilere silah sat satı yapma meselesunda tedirgin davrandıkları, tanıdıkları ya da örgüt elemanlarının referansı ile gelen kişilere uyuşturucu madde ve silah sat satı uyguladıkları belirtildi. Ayrıcı örgütün gizliliğe aşırı önem verdiği aktarılarak, suç işleme meselesunda oldukça profesyonel oldukları ve çok kez polis tarafından haklarında işlem olduğından polisiye tedbirler meselesunda oldukça duyarlı oldukları, silah ve uyuşturucu ticareti meselesunda yapacakları görüşmeleri mecbur olmadıkları sürece internet tabanlı uygulamalar üzerinden veya yüz yüze uyguladıkları belirtildi.

İddianamede, genellikle İstanbul’dan alınan silahların farklı konumlerdeki adreslerde saklandığı, Polis kontrolüne takılmamak için silah ve uyuşturucuyu da bir telekomünikasyon şirketinde çalışan örgüt üyesi Tayfur T. tarafından bu kuruma ait araçla taşındığı belirtildi.

3

Örgütün, üyelerine güvenilir müşteri bulma karşılığında hediye olarak silah verdiği, buna ek bağlantılı oldukları diğer suç örgütü üyelerine, özüleriyle birlikte çalışması için silah ve araç hediye etme meselesunda vaatlerde bulundukları kaydedildi.

130’AR YILA HAPİS TALEBİ

Ankara’da silahla işlenen suçların artmasında ve asayişin bozulmasında etkin rolleri olduğu belirlenen örgüt lideri Özlem D. ile örgüt yöneticilerinin ‘suç işlemek amacıyla örgüt kurma’, ‘Uyuşturucu veya dikkatcı madde ticareti yapma veya sağlama’, ‘izinsiz olarak ateşli silah ve mermileri ülkeye sokma, imal etme, nakletme ve satma’ suçlarından 130’ar yıla görecek şekilde, örgüt üyelerinin ise karıştıkları olaylara göre değişen yıllardan hapisle cezalandırılması talep edildi. İddianame Ankara 3’ncü Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilerek, 17 kişi hakkında dava açıldı.

(DHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Eşini bıçakladı, sözleri dehşete düşürdü! 'Seni de bıçaklarım’Eşini bıçakladı, konuşmalari dehşete düşürdü! ‘Seni de bıçaklarım’
Görüntüler Rusya'dan: Savaş uçağı yerleşim bölgesine düştü!Görüntüler Rusya’dan: Savaş uçağı konumleşim bölgesine düştü!
Bu sabah kabusa uyandılar! Kiev'e kamikaze dronlarıyla saldırdılarBu sabah kabusa uyandılar! Kiev’e kamikaze dronlarıyla settirdılar

Adblock test (Why?)