Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Anket en yeniuçları olay oldu! AK Parti ile CHP arasındaki fark eridi…

Seçim anketleri peş peşe yapılmaya devam ederken MAK Araştırma’nın ygüninladığı en yeni en yeniuçlar çok meseleşulacak. Millet İttifakı ile Cumhur İttifakı arasındaki fark giderek açılırken CHP’nin oy oranı da neredeyse AK Parti’yi yakaladı.

MAK Araştırma, mgünis güninda hazırladığı anketin en yeniuçlarını kamuoyu ile paylaştı. Vatandaşa “Yarın genel seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?” sorusu yöneltilirken, en yeniuçsızların dağılımı zaman en yenirası dikkat çeken bir tablo ortaya oldu. Buna göre AK Parti, yüzde 28.3 oy ile ilk sırada konum alırken CHP, 1.2 puan geride kalarak yüzde 27.1 ile ikinci oldu. Ankette İYİ Parti yüzde 16.1, HDP yüzde 7.8, MHP yüzde 6.6 olarak ölçüldü.

Kararsızların dağılımı ile oluşan tablodaki verilerde en yeniuçsız seçmenin önemli oranda muhalefete yakın seçmen olduğu belirtildi.

DEVA, GELECEK PARTİSİ VE ZAFER PARTİSİ NE DURUMDA?

AK Parti’den istifa ederek yeni parti kuran Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ın partileri yüzde 3’e yakın oy etti. Davutoğlu liderliğindeki Gelecek Partisi, yüzde 2.8 oy alırken Babacan önderliğindeki DEVA Partisi ise yüzde 3.1 oy topladı.

Ülkedeki sığınmacılara yönelik çıkışları ile bilinen Ümit Özdağ’ın Zafer Partisi ise yüzde 2’yi aşamadı. Zafer Partisi’nin oyu yapılan en yeni ankette yüzde 1.8 olarak ölçüldü.

İşte MAK Araştırma’nın ygüninladığı o anketin en yeniuçları:

mak anket

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Kılıçdaroğlu kimliği üzerinden siyaset yapanlara tepki gösterdiKılıçdaroğlu kimliği üzerinden siyaset yapanlara tepki gösterdi
Canlı yayında kalem fırlatıp bardak kırmıştı! Yeni gelişmeyi sosyal medyadan duyurduCanlı ygüninda kalem fırlatıp bardak kırmıştı! Yeni gelişmeyi sosyal medyadan duyurdu
Ailesi ‘çok zeki’ zannediyordu, gerçek bambaşka çıktı!Ailesi ‘çok zeki’ zannediyordu, gerçek bambaşka oldu!