Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
ApeCoin DAO oylaması en yeniunda Ethereum ekosisteminde kalma en yeniuçı oldu


ApeCoin sahiplerinin demokratik haklarına hizmet eden yönetişim sistemi ve Bored Ape Yacht Club ekosistemine bağlı bir yapı olan ApeCoin DAO, dijital varlığın Ethereum ağında kalıp kalmayacağı meselesunu tartıştı. İkinci katman alternatifine geçiş meselesunda 2 Mzamanıs’ta resmi teklif yzamanımlanmış ve olası zincir göçü süreci araştırılmıştı.

“AIP-41: ApeCoin’i Ethereum ekosisteminde tutun” başlıklı ApeCoin iyileştirme önerisi (AIP), Otherdeed ve Yuga Labs dahil olmak üzere, bir dizi benzer süreçten ilham alınarak, ASEC olarak bilinen BAYC 2491 tarafından yazıldı.

Yuga Labs’ın Otherdeeds metaverse arazi sat satının ardından yaşananlar, Ethereum’un Gas ücreti mekaniğinin finansal yapısının yoğun bir şekilde tartışılmasına neden olmuştu. ApeCoin topluluğunun önde gelen üyelerini ApeCoin’in sabit tedarik sözleşmesi ve ölçeklenebilirlik potansiyeli hakkındaki şüphelerini dile getirmeye yöneltti.

Gas savaşlarının ezici deflasyonu ve bütünlük eksikliği, daha devamında Yuga Labs’ın tweet’i ile daha da karmaşık hale geldi. “ApeCoin’in düzgün bir şekilde ölçeklendirmek için özü zincirine göç etmesi gerektiği çok açık görünüyor” ve “DAO’yu bu yönde düşünmeye start verması için teşvik etmek istiyoruz” ifadeleri konum almıştı.

Yuga Labs’ın önerisine rağmen AIP-41, “böyle bir en yeniuçın şu anda çok karmaşık ve maliyetli olduğunu” belirterek, Ethereum’dan geçişe karşı durdu ve potansiyel olarak ağdaki en köklü varlıklara zarar verebileceği söylendi.

Biz ApeCoin DAO olarak, en azından şimdilik, ApeCoin’in Ethereum ekosistemi içinde kalmasını istiyoruz. Ethereum tarafından güvence altına alınmamış birinci katman zincirine veya yan zincire taşınmaması gerektiğine inanıyoruz.

Teklifin toplam oyu 3,8 milyon kabul ve 3,3 milyona ret ile yüzde 53,62’lik bir bölünmeye denk geldi. Bu en yeniuç kesin değil ve üç aylık ek süre içinde yeni tekliflerin sunulmasıyla daha fazla tartışılacak hale gelebilir.