Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Apple, 2022 WWDC’de yeni NFT işlem kartı özelliğini tanıtabilir

Teknoloji devi Apple, 6 Haziran’da start veryacak olan ve bu yıl 33. düzenlenecek Dünya Geliştiriciler Konferansı (WWDC) öncesinde 4 adet yeni cihaz ve yazılım modelinin gelişmelerini tanıtma planlarını açıkladı. Tanıtımını yapmzamanı planladığı cihaz ve yazılım modelleri ise iOS 15, iPadOS 15, macOS Monterey ve watchOS 8.

Bunun yanı sıra, Apple’ın ilerlemesini destekleyen MacRumours gibi fanatik forumlar, Memoji karakterlerine tıklandığında, talep edilebilecek üç işlem kartı karakteriyle beraber artırılmış gerçeklik modunun ortaya belirlendiğını keşfetti.

Kaynak: MacRumours

Memoji karakterleri, en yeni birkaç yıldır Apple’ın tüketici marka stratejisinde devamlı olarak kullanılan bir sabit haline gelmiş durumda.

WWDC’de bu kartların, hiçbir gerçek veya takas edilebilir değeri olmayan ve yalnızca koleksiyon amacıyla kullanılan Web2 öğeleri olarak tanıtılması bekleniyor.

Ancak, RTFKT Studios’un CloneX’inin avatarlarına ve Gary Vaynerchuk’un VeeFriends Series 2’nin animasyonlu kartlarına görsel benzerlikleri sebebiyle söz meselesu özellik, gelecekteki Apple NFT’lerinin potansiyeli meselesunda NFT topluluğu içinde bazı spekülasyonlara yol açtı.

CEO Tim Cook, Apple’ın 2022’nin 1. çeyrek kazanç konuşması sırasında artırılmış gerçeklik ve metaverse teknolojilerinin toplumsal olarak benimsenmesi meselesundaki olumlu düşüncelerini paylaştı ve şirketin gelişmekte olan sektöre “buna doğrultuda yatırım yapma” niyetlerini belirtti.

Apple’ın hem sanal hem de artırılmış işlevler sunan karma gerçeklik kulaklığının WWDC konferansı sırasında piyasaya sürülmesi planlanıyordu, yine de geliştirme aşamasında yaşanan teknik aksaklıklar sebebiyle bu olasılık pek mümkün görünmüyor.

Şirket kısa süre önce, karma gerçeklik kulaklığının işletim yazılımı olduğu ileri sürülen RealityOS için ticari marka lisansı başvurusunda bulundu.