Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Aptos (APT), 24 saatte yüzde 30’un üzerinde değer ulaştı


Kısa bir süre önce Binance, FTX ve OKX gibi büyük kripto para borsalarında listelenen Aptos (APT), yaşadığı fiyat düşüşlerinin ardından 24 saat içerisinde yüzde 30’un üzerinde değer ulaştı. Söz meselesu fiyat artışı, token’ın çok szamanıda yatırımcı tarafından hızla paraya çevrilmesinden hemen devamında gerçekleşti. 

Aktarılan detaylara göre; Aptos, Facebook’un iptal edilen blokzincir projesi Libra’nın eski mühendis ve yazılımcıları tarafından geliştirildi. Ağ, geçen 7 gün blokzincir ve kripto para endardrisinde hızlı bir popülarite ulaştı. 17 Ekim’de kişisi beğenisine sunulan ana ağ, birçok kişi tarafından “Solana katili” olarak lanse edildi. Fakat ekosistemdeki pek çok kişi, projeye şüpheci bir yaklaşım sergiledi.  

Aptos ekibinin ağ vizyonu, geniş çapta övgü topladı

Öte yandan; Aptos ekibinin blokzincir vizyonu, ilk tanıtıldığında bir kesimden geniş çapta övgü topladı. Bu nedenle ağ, birçok kişinin dikkatini topladı. Hızlı ve güvenli bir ağ profili çizen Aptos; kullandığı model, akıllı sözleşme tasarımı, sistem güvenliği, performans ve merkeziyetsizlik meselesunda özgün yenilikler sunduğunu iddia etti.