Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Arcane Research Analisti Uyardı: Bitcoin’de (BTC) Sert Hareketler ve Büyük Bir Tasfiye Kapıda!

Blockchain veri veri platformu Arcane Research çalışanine göre Bitcoin (BTC) vadeli işlemleri yakın zamanda büyük bir tasfiye ve volatilite durumuyla karşılaşabilir.

Arcane Research’ün açık faiz verilerini yorumlayan çalışan Vetle Lunde, uzun süreli sessizliğin ardından Bitcoin vadeli işlemleri için büyük bir tasfiye dönemi yaklaşıyor olabileceğini öne sürdü. Analistin yorumuna göre eylül ortalarında ulaştığı 22.800 abd abd dolarıı seviyesinin ardından uzun süredir yatay seyrini koruyan Bitcoin fiyatı fırtına öncesi sessizliğe işaret ediyor. Kripto para piyasalarındaki mevcut durumun, kısa ve orta vadede keskin fiyat değişiklikleri öne süren çalışan mesele hakkında şu ifadelerde bulundu:

Mevcut açık pozisyonların sürdürülebilir olarak değerlendirilebilecek herhangi bir seviyenin üzerinde olduğunu düşünüyorum. Piyasa sinyallerinden gelen şeffaf veriler, söz meselesu ktopladıracın hangi yöne doğru azalacağı hakkında herhangi bir görüşe sahip olmamı engelliyor.

Keskin hareketin hangi yöne doğru olacağını belirtmekten kaçınan çalışan buna ek mevcut durumun fırsatlar yaratabileceğini de belirtti. İçinde bulunduğumuz piyasa şartlarının aynı fiyat ve aynı en yenia erme zamanine sahip hem satım opsiyonu hem de alım opsiyonunu birlikte satın almzamani içeren straddle stratejisine aşina olan tüccarlara fayda sağlayabileceğini vurguladı.

Kısa ve orta vadeli hareketi açıkçası çok önemsemediği belirten çalışan uzun vadeli düşünüldüğünde Bitcoin için yükseliş yönlü beklentisini sürdürmeye devam ediyor. Analistin uzun vadeli pozitif beklentisi özellikle BlackRock, Citadel ve Nasdaq gibi büyük finans kurumlarının en yeni zamanlarda kripto sektörüne girmesiyle daha da güçleniyor:

Gösterinin devam edeceğinden ve çok uzak olmayan bir gelecekte yeni zirvelerle ulaşılacağından eminim.

Coinglass tarafından sağlanan verilere göre adeta yaprak esmeyen piyasada en yeni 24 saat içinde sadece 180 milyon abd abd dolarıılık pozisyon tasfiye oldu. Uzun süreli bu sessizliğin ardından hangi yöne olacağı kestirilemese de piyasanın gerekli likidasyonu almak için keskin hareketler yapabileceğini göz önünde bulundurmak gerekiyor.