Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Argo Blockchain yakında kepenk indirmek zorunda kalabilir


Londra Menkul Kıymetler Borsası’nda listelenen kripto para şirketi Argo Blockchain, finansman eksikliğinden dolzamanı faaliyetlerini durdurma riskiyle karşı karşıya olduğu meselesunda söyledi.

Kripto madenciliği şirketi Argo Blockchain, 31 Ekim’de yapılan duyuruya göre stratejik bir yatırımcıdan yüklü bir finansman sağlama planının başarısız olmasının ardından yeni finansman fırsatları arıyor.

Argo, adi hisseleri için abonelik yoluyla 27 milyon abd parası toplamzamanı planlıyordu. Ne var ki Argo, “Şirket, aboneliğin önceden duyurulan koşullar kapsamında tamamına erdirilebileceğine artık inanmıyor” diye açıkladı.

Kripto şirketi diğer finansman seçeneklerini araştırırken, kesin bir anlaşmaya imza atacağının veya tamamına erdireceğinin garantisini veremiyor. Argo, duyurunun olduğı günten beri devamındaki 12 ay boyunca yetecek sermayeyi bulmak için çalışmaların sürdüğünü belirtti.

Öte yandan Argo, bu süreçte gerekli sermayeyi bulamaması halinde operasyonlarını küçültmek veya tamamen durdurmak zorunda kalacak.

“Argo ek finansman sağlamada başarısız olursa, kısa vadede negatif nakit akışı görecek ve operasyonlarını küçültmesi veya durdurması gerekecek.”

Argo, bu süreçte nakdini korumak ve likiditeyi optimize etmek için bazı önlemler alıyor. Madencilik şirketi, Ekim 2022’de kurulup kullanıma sunulması olabilen 3.843 adet yeni Bitmain S19J Pro madencilik ekipmanını 5,6 milyon abd parasıa sattı. Argo’nun toplam hash oranı 2,5 EH/s’de kalmzamanı sürdürüyor.

Şirket, Mike Novogratz’in kripto yatırım şirketi Galaxy Digital’a borcunu azaltmak için bir süredir madenciliğini uyguladığı Bitcoin’leri (BTC) satıyor. Haziran 2022’de 637 BTC satan Argo, temmuz zamanında 887 BTC daha satarak, 2022 zamanı piyasasında en çok sat sat yapan kripto madenciliği şirketlerinden biri oldu.