Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Arınç-Metiner gerginliğinde konuşmalar sertleşiyor: Özel hayatın hakkında bildiklerimi ailene hürmeten meseleşmuyorum

Eski TBMM Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyesi Bülent Arınç, Ankara’da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı ‘Türk Demokrasi Vakfı; Yeniden’ başlıklı zirvede onayladığı meseleşmada, “Tatlı su balığı siyasetçileri var, suya sabuna dokunmadan. Majestelerinin gazetecileriyle bazen baş başa gelirler havanın güzelliğinden suyun berraklığından bahsederler. Öksürmenin zamanıdır, bağırmanın zamanıdır. Kral çıplak demenin zamanıdır” ifadelerini kullanmıştı. Eski AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner de bu konuşmalare karşılık olarak,”Bizim gönlümüzde bir konumi kalmamıştır. İnşallah partimizden de ihraç olur gider. Bülent Arınç’ın ismini duymak istemiyoruz, yeter artık. Onu partide tutanlara da yazıklar olsun diyorum. Kim olurlarsa olsunlar.” demişti.

ARINÇ’TAN ÇOK SERT AÇIKLAMA

Bülent Arınç, Metiner’in duyurusının ardından sosyal medya hesabından sert bir duyuru ygüninladı. Paylaşımına, “Kifayetsiz muhteris ve müfteri Metiner, sözüm sana!” notunu düşen Arınç şu ifadeleri kullandı:

“İnsan omurgası 33 kemikten oluşur. Seninki ise yalan, iftira hasetten ibaret üç kıkırdaktan müteşekkil. Sanma ki yalan ve iftiralarını dikkate alıp cevap vereceğim. Seni muhatap almak benim için züldür. Ama! ‘Gerektiği zaman, hadsize haddini bildirmek, kırk yetime kaftan giydirmekten ardündür.

arınç

AK Parti’nin her toplantısına kurucular kurulu üyesi sıfatı ile davet edilen şahsımın partiden ihracını talep edecek cüreti nereden buluyor, bu gücü kimlerden ettiğını düşünüyorsun? Sen ki sürekli birilerinin gölgesinde sana ihsan edilenle beslenen, ondan alacağını tüketip zaman en yenirakine geçen bir zavallısın. Tam da bu sebeple geçmişinden nedamet getirmeyi alışkanlık haline getirmişsin. HADEP’te siyaset yaparken Milli Görüş yıllarından nedamet getirdin. Liberal oldun, Kürtlüğünden nedamet duydun. AK Parti çatısı altında siyaset yaparken, nasıl olsa duyulmaz özgüveniyle kuytuda köşede, dönemin Başbakanı Sgünin Erdoğan’a ağza alınmayacak hakaretler ettin. Hakaretlerini önce PKK komplosu dikonumek reddettin, bir 7 gün zaman en yenira söylediğini kabullenerek canlı ygüninda özür dilemek zorunda kettin.

Özel hayatın, dünün ve bugünün ile alakalı bildiklerimi ailene hürmeten meseleşmuyorum. Benim aidiyetim ne kişilere, ne de kişilerden vücut bulmuş kurumlaradır, yalnızca yüce Allah’a ve onun bana emrettiği değerler bütününe sadığım. O yüzden hangi mevkide olursam olgünim doğru bildiklerimi her daim söyledim. İnandığım değerler bütününü dünyevi istikbal uğruna terk etmedim.

“SİZLERİN ‘DAVA’ DEDİĞİ ŞEY, DÜNYEVİ İHTİRASLARA BATMIŞ”

Eğilmedim, bükülmedim! Ömrümü vakfettiğim davadan bir an olsun dönmedim. Davam, gönül tahtımda huzur ve sükunetle oturmakta. Sizlerin bugün “dava” dediği şey, dünyevi ihtiraslara batmış. gökten inecek bir damla rahmete hasret çorak bir araziden ibaret. Sen ise şimdi bu çorak arazide nefes dahi alamamanın yarattığı nörolojik ve psikolojik bir vakasın. Fikirlerim, ideallerim ve davamın bahçesinde gönlüm ferahtadır. Bu bahçeyi terk edenler ise hezeyanlarına her geçen gün yenisini eklemekte, milletin ve Hakk’in terazisinde bir kuş tüyü görecek şekilde siklet çekememektedir.

Maalesef davamın değerler bütününü hazmetmişler azınlıkta kalırken sen ve senin gibilerin çoğunluğu galebe çetti. Geceleri başımı yastığa koyarken hgüniflandığım tek şey budur. Çirkin, kaba, ahlak dışı ve yakışıksız konuşmalarini sana misliyle iade ediyorum. Hadi iki çift laf daha edeyim de tamam olsun. Sen ne bir Kürt görecek şekilde mert ne de bir Müslüman görecek şekilde ahlaklısın.”

metiner

METİNER’DEN YANIT

Metiner, Arınç’ın yazılı duyurusına attığı Tweetle yanıt verdi. Akşam bir TV kanalında meseleşacağını söyleyen Metiner, “Yüreğin yetiyorsa bağlanır karşımızda meseleşursun. Bekliyorum” dedi. Metiner şu ifadeleri kullandı:

“Bak Bülent Arınç, bu akşam saat 20.30’da Haber Global’de katılacağım programda kimin korkak olup olmadığını, senin de kimin ağzıyla meseleştuğunu bir bir anlatacağım. Yüreğin yetiyorsa bağlanır karşımızda meseleşursun. Bekliyorum. Majestelerinin gazetecileri” kimdir bilmem. Ama onlar her kimse susmak yakışmıyor onlara. Çok yazık! Onlar susunca meseleşmak bize düştü. Akşam Haber Global’de hak ettiğin cevabı fazlasıyla alacaksın.”

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Vali Yerlikaya, İstanbul'da YKS'ye girecek öğrenci sayısını paylaştıVali Yerlikaya, İstanbul’da YKS’ye girecek öğrenci sgünisını paylaştı
Erdoğan'dan 'seçim' mesajı: 'Bunu yaparsak kazandık demektir'Erdoğan’dan ‘seçim’ mesajı: ‘Bunu yaparsak eriştik demektir’
İstanbul'da şoke eden olay! Pakistanlılar ve Bangladeşliler...İstanbul’da şoke eden olay! Pakistanlılar ve Bangladeşliler…