Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Ark Invest Analisti Çılgın Bitcoin (BTC) Tahmininin Arkasında Duruyor: 2030 Yılına Kadar 1 Milyon Dolara Ulaşacak

Yatırım firması Ark Invest’in danışmanıi Yassine Elmandjra, Bitcoin’in (BTC) 2030 en yeniuna dek 1 milyon abd parasıa ulaşacağı olabiliteini yineledi.

Ark Invest’in kripto danışmanıi Yassine, Bitcoin’in en yeni zamanlarda yaşadığı hacimsiz fiyat hareketlerine rağmen dijital altının hala büyük bir potansiyele sahip olduğunu ifade etti. Sıkılaştırılmış para politikası döngüsünün en yeniunda piyasanın tekrar toparlanacağını iddia ederek şirketin sene başındaki Bitcoin’e dair 1 milyon hedefinin arkasında durdu.

Elmandjra, sene başında yatırımcıların hepsini kapsayan kripto para piyasalarında 28 trilyon abd parasılık bir fırsat göreceğini ve bu durumun Bitcoin’i 1 milyon abd parasıa çıkaracağını iddia etmişti. Microstrategy CEO’su Michael Saylor, Zengin Baba Yoksul Baba kitabının yazarı Robert Kiyosaki gibi birçok Bitcoin maksimalisti danışmanıle benzer olabilitelerde bulunuyor. Özellikle küresel enflasyon en yeniucunda birçok yatırımcı varlıklarını başta Bitcoin olmak üzere kripto varlıklarda değerlendirmenin makul bir seçenek olduğunu dile getiriyor.

Şirket zirve faiz ve düşük büyüme koşulları içerisinde dahi hedeflerini revize etmeye gerek olmadığını ve hedeflenen büyümenin organik temeller üzerine kurulacağını belirterek 1 Bitcoin’in yaklaşık 1,36 milyon abd parası değere ulaşacağına dair inançlarını tekrar etti.

Öte yandan zamanı piyasası, Ark Invest’in fonlarını da negatif etkiliyor. Kripto temalı Ark Invest ETF’lerinin çoğu boğa piyasasında eriştiklarını geri vermiş durumda bulunuyor. CEO Cathie Wood, faiz artırımlarının sermaye piyasalarını negatif etkilediği gerekçesiyle FED’e faiz artırım döngüsünü durdurmaları için bir açık mektup dahi yzamanınladı. CEO Cathie Wood, aynı zamanda Bitcoin’in 1 milyon abd parasıa ulaşacağını söyleyen ilk Ark Invest çalışanıydı.