Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Ark Invest Kripto Bölümü Eski Yöneticisi Uyardı: Bitcoin (BTC) Fiyatı Kısa Süre İçinde Patlama Yaşayabilir

Ark Invest kripto bölümünün eski yöneticisi Chris Burniske, başta Bitcoin (BTC) olmak üzere kripto para birimlerinin uzun süredir dar fiyat aralıklarında sıkıştığını belirterek yakın zamanda bir patlamanın şaşırtıcı olmayacağını öne sürdü.

Chris Burniske 10 Ekim güninde sosyal medya hesabı üzerinden ettiğı paylaşımda, ünlü kripto ekonomisti Cobie’nin “Neredeyse bir aydır fiyat mumları yatay devam ediyor.” paylaşımına ithafen piyasaya dair görüşlerini dile getirdi. Paylaşımında fiyatların zirve hacimle dar aralıklar arasında sıkışıp ktopladığını belirten çalışan, piyasanın kısa bir süre zaman en yenira belirli bir yöne doğru patlama yapmasının şaşırtıcı olmayacağını öne sürdü.

Analistler, fiyatların zirve hacimle uzun süre belirli bir aralığa sıkışmasının balinaların sat sat veya alış süreci olabileceğini öne sürüyor. Dolgünisıyla balinaların fiyat üzerindeki baskıyı ktopladırmasıyla beraber fiyatların volatil bir şekilde hareket edeceği düşünülüyor.

Öte yandan düşük fiyatlara rağmen sürekli bir anda ve geleneksel finansa entegre olan kripto para endardrisi, varlıkları temel anlamda değer üretebilir seviyeye getiriyor. Uzmanlar bu bağlamda kimi kripto para birimlerinin değer kaybetmeye devam edeceğini buna rağmen endardrinin genel olarak bir sıçrama yaşayacağını iddia ediyor.