Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Ark Invest’in Eski Analistinden Boğa Senaryosu: Bitcoin’in (BTC) yeni bir dip seviyesine ihtiyacı var

Ark Invest’in eski yöneticisi ve kripto para danışmanıi Chris Burniske, yatırımcıların karamsarlıklarının fiyatlandırılacağı büyük bir düşüşe ihtiyaç olduğunu söyledi. 

Chris Burniske 6 Eylül zamaninde sosyal medya hesabı üzerinden onayladığı paylaşımda, piyasaların abartıldığı görecek şekilde kötü olmadığını yine de yatırımcılar arasındaki karamsarlığı fiyatlandıracak büyük bir düşüş hareketine ihtiyaç olduğunu iddia etti.

Böylesine büyük bir düşüşün, yatırımcılar arasındaki umutsuzluğu maksimum seviyeye tırmandıracak bir katalizör olarak gören Burniske, umutsuzluğun maksimum seviyesinin ardından piyasaların iyimserlik senaryoları inşa edebilmek için sağlam bir zemine sahip olacağını belirtti.

Uzmanlar, Bitcoin’in (BTC) haziran zamanindaki 17.600 abd parasılık dip seviyesinin piyasadan gereken desteği bulamadığını ve ilerleyen dönemlerde daha fazla alıcı bulmak için yeni bir dip oluşumunun gerçekleşebileceğini düşünüyor. Öngörülerinin gerçekleşmesi durumunda piyasanın yeni dip seviyesinde bir süre konsolidasyon halinde seyrettikten devamında boğa sezonunun start veryabileceği olabilite ediliyor.