Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Artan meselet fiyatlarıyla ilgili çarpıcı teklif: AVM’lerin meseleta dönüşmesi lazım

TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül ve parti yöneticileri Yenikapı Etkinlik Alanı’nda düzenlenen Gümüşhaneliler Gününe katıldı. Sarıgül’ü etkinlik alanında onlarca partili karşıladı. Sivil toplum kuruluşlarına ait stantları gezen Sarıgül, vatandaşlarla sohbet etti. Ziyaretin ardından en yeni dönemde artan kira fiyatlarıyla ilgili basın mensuplarına konuşmalarda bulundu.

ARTAN KONU FİYATLARI

TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül ettiğı konuşmada kira artışlarını eleştirerek, “Özelikle büyükşehirlerde meselet sorunu alabildiğine fazla, sürekli yurttaşlarımızla beraberim ve gerçekten kiralarla ilgili binlerce yurttaşımız hem konum bulamamakta hem de buldukları konumler en yeni derece pahalı. Türkiye Değişim Partisi olarak çözüm önerimiz; özellikle imar planlarında daha önce işkonumi olarak ayrılan binlerce parsel var. Ama pandemi koşulları münasebetiyle artık çalışmalar evden yapılıyor. O nedenle büyükşehirlerde imar planlarında iş konumleri olarak ayrılan konumlerin yüzde 90’ının meseleta dönüşmesi hem oraların üretime kazanılması hem de vatandaşlarımızı oturabileceği ekonomik koşullarda kiralık konum bulmaları açısından en yeni derece önemlidir” ifadelerini kullandı.

A

“AVM’LERİM MUTLAKA KONUTA DÖNÜŞMESİ LAZIM”

Birçok alışveriş merkezinin şu anda boş olduğunu aktaran Sarıgül, “Bu alışveriş merkezlerinin de mutlaka meseleta dönüşmesi lazım, yabancılara sat sata yasak demiyorum. Yasak mantığına karşıyız. Hiç olmazsa iki sene ara verilirse en yeni derece yararlı olacak. Yabancılar meseletları alıyorlar. Konutlarda yılda 15 gün ya oturuyorlar ya oturmuyorlar. Büyükşehirler de binlerce meselet şu anda boş durumda. O nedenle yabancılara meselet sat satının bir süreliğine hiç olmazsa iki yıllık ara verilmesinde fayda var. Özellikle yurttaşlarımız çocuklarını evlendiremiyor. Yer bulamıyor. Bulduğu konumler de en yeni derece zirve kiralarla karşı karşıya kalıyorlar. Bir kez daha altını çiziyorum” diye meseleştu.

B

“BOŞ KALAN ARSANIN ÜRETİME KATKISI OLMAZ”

İmar planları hakkında meseleşan Sarıgül, “TDP, olarak Anadolu da hazine arazilerinin ev yapılmak kaydı şartıyla yurttaşlarımıza çok makul bir fiyatla verilmesini arzu ediyoruz. İmar planlarında iş konumi olarak ayrılan konumlerinde mutlaka meseleta dönüştürülmesi, büyükşehirlerdeki gerçekten kiralara bir nefes ettiracaktır. Kiralık konum bulunacaktır. Bulunacak olan konumlerde gerçekten ekonomik olarak daha uygun şartlarda olacaktır. Boş kalan konumin hiç kimseye faydası olmaz. Boş kalan arsanın üretime katkısı olmaz. Yıllar önce imar planları iş konumi olarak yapılmış ama şu anda yatırımcılar buraları yapmıyorlar. Kiraya veremiyorlar. O zaman ne yapmamız lazım, meseleta ihtiyaç varsa buraları mutlaka imar planlarında iş konumlerinin meseleta dönüştürülmesi TDP’nin ülkemizi rahatlatacak binlerce yurttaşımızın kiralık konum bulabileceği ekonomik kiralık konum bulup kiralayabileceği en yeni derece önemlidir” dedi. (İHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Terör örgütünün son oyunu fotoğraflarda ortaya çıktı! İşte kritik bölgeTerör örgütünün en yeni oyunu fotoğraflarda ortaya oldu! İşte kritik bölge
70 gündür aranan Hasan için gıyabi cenaze namazı kılındı70 gündür aranan Hasan için gıyabi cenaze namazı kılındı
TÜİK'in enflasyon açıklaması sonrası CHP'den peş peşe tepkiTÜİK’in enflasyon konuşması devamındası CHP’den peş peşe tepki