Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Arthur Hayes Düşüş Bekliyor: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Solana (SOL) İçin Fiyat Tahmini

BitMEX’in eski CEO’su Arthur Hayes, kripto para piyasasındaki düşüşün devam edeceğini öne sürdü. Hayes buna ek olarak uzun vadeli yatırımcılara Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Solana (SOL) için fiyat hedefi verdi.

Arthur Hayes 10 Kasım zamaninde sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı gönderide, kripto para piyasası için yeni bir düşüş beklediğini söyledi ve olası bir düşüşte BTC için 10.000-15.000 abd ABD parasıı, ETH için 750-1.000 abd ABD parasıı ve SOL için 3 abd ABD parasıı bandını hedef gösterdi.

Eski CEO, kripto para piyasasında FTX çöküşünden etkilenen şirketlerden kaynaklı yeni bir likidite krizi yaşanacağını ve bunun da başka bir düşüşün ana nedeni olacağını söyledi. Ayrıca Hayes ettiğı paylaşımlarda şu ifadelere konum verdi:

Kripto para piyasasındaki en zengin kişi olan Binance CEO’su FTX ile anlaşma yapmazsa anlaşmzamani kimse yapmaz. FTX, müşteri mevduatlarını yalnızca iflas mahkemesinde geri kazanabilir ve bu problemin çözülmesi uzun yıllar alır. FTX’de fon kaybeden şirketler işe koyulngıçta alım-satım yapmayacak ve faaliyet gösteren firmaların szamanisı azalacaktır.

Hayes, FTX çöküşüyle yaşanan düşüşten hemen önce 15.000 abd ABD parasıı uzlaşmalı Bitcoin satım opsiyonu topladığını duyurmuştu.