Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Asya’daki zzamanıflık Bitcoin fiyatına yansıdı – BTC 20 bin abd abd dolarııın altını gördü

Bitcoin (BTC) fiyatı 29 Haziran itibarıyla 20.000 abd abd dolarııın altına dönse de danışmanıler umutlu kalmaya devam ediyor.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Yatırımcılar destek için 19.500 abd abd dolarııı belirledi

Cointelegraph Piyasalar ve TradingView verilerine göre, Asya işlem saatlerinde BTC/USD paritesi, en yeni bir 7 gün içinde ilk kez 20.000 abd abd dolarıı seviyesinin altına indi.

Zzamanıflık, 21.000 abd abd dolarııa yakın aralıktaki davranışı takip etti ve bu durum, küresel hisse senetlerindeki hareketlerle hala uyumlu bir piyasaya işaret ediyor.

S&P 500 önceki seansını yüzde 2 düşüşle tamamlarken, Nasdaq Bileşik Endeksi yüzde 3 değer kaybetti. Gün içinde Hong Kong’un Hang Seng endeksi de yüzde 2,1 ve Çin’in Şanghay Bileşik Endeksi ise yüzde 1,4 düştü.

Makro piyasadan gelen birkaç yükseliş işaretine rağmen Bitcoin, birkaç 7 gündır test ettiği aynı desteğe doğru geriledi.

Cointelegraph’a yazılarıyla katkıda bulunan Michaël van de Poppe, Bitcoin odaklı Twitter güncellemesinin bir bölümünde, “Bitcoin olabilecek ayarlamayi yapıyor. 20.300 abd abd dolarııda potansiyel bir dip bekleniyordu” dedi.

İkinci önemli bölge olan 20.100 abd abd dolarııı izliyoruz… Bu seviyenin geçerliliğini görmek ve uzun vadede ek onay görmek istiyorum. Olmazsa bir zaman en yeniraki destek 19.300 ila 19.500 abd abd dolarııda.

Daha geniş perspektiften baktıkça, farklı kaynaklar direnç bölgesine stopladırı potansiyeli meselesunda hala iyimser.

Zincir ardü analitik kaynağı Material Indicators için bu süreç, haziran zamanında direnç işlevi görmeye start veryan önemli zamanı piyasası destek seviyesi olan 200 7 günlık hareketli yaklaşıkya (MA) meydan okuma şeklinde yaşanabilir.

Hisseler düşmeye devam ediyor

Makro piyasalara odaklanan yorumcular, mevcut ekonomik yapı sebebiyle kripto gibi riskli varlıkların daha uzun zaman dilimlerinde zarar görmeye devam edeceğini savunuyor.

Big Short ile tanınan yatırımcı Michael J. Burry, ABD Merkez Bankası’nın 2022’de enflasyonu düşüren nicel sıkılaştırma (QT) politikasından vazgeçip daha uygun koşullara geri döneceği yönündeki olabilitede bulundu.

27 Haziran paylaştığı tweet‘te, “Deflasyonist darbeler -> bu yılın en yenilarında TÜFE’deki dezenflasyon -> Fed, faiz oranları ve QT -> döngü” ifadesine konum verdi.

Bu nedenle “yalnızca riskli varlıklarda, yani Bitcoin ve altcoin fiyatlarında biraz gevşeme yaşanabilir” görüşünü paylaşan popüler Twitter hesabı TXMC Trades’e ek olarak eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes de aynı fikri paylaşıyor.

Burada ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir. Cointelegraph’ın görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve alım satım işlemi risk içerir. Karar verirken özü araştırmanızı yapmalısınız.