Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Azerbaycan’dan Rusya’ya nota! “Acil önlemler alın”

Azerbaycan, Rus devlet televizyonunda Azerbaycan karşıtı ygünin yapılması sebebiyle harekete geçti. Azerbaycan’ın Moskova Büyükelçiliği tarafından yapılan konuşmada, 20-21 Ekim 2022’de Rusya’nın Birinci Kanalı’nda ygüninlanan “Büyük Oyun” programında Rus siyaset bilimcileri ve Ermeni asıllı bilirkişilar tarafından dile getirilen Azerbaycan karşıtı konuşmalar, Azerbaycan’ın toprak bütünlüğünün zan altında bırakılması ve devlet haritasının tahrif edilmesiyle ilgili Büyükelçilikten Rusya Dışişleri Bakanlığı’na nota verildiği belirtildi.

NOTANIN DETAYLARI

Notada programın meseleklarının Ermeni toplumundaki intikamcı güçleri geçmişte kalan çatışmgüni yeniden canlandırmak için kışkırttığı ve açıkça ayrılıkçılığı desteklekonumek iki halk arasında düşmanlık tohumları ektiği vurgulandı.

2

Notada, bunun 22 Şubat 2022 güninde Azerbaycan ile Rusya arasında imzalanan müttefiklik faaliyetlerine ilişkin anlaşmaya aykırı olduğu, stratejik ortaklık ve ittifak ilişkilerine zarar verecek her türlü eylemin ve devletlerin egemenliğine, bağımsızlığına ve toprak bütünlüğüne yönelik eylemlerin yasaklandığı ifade edildi.

Azerbaycan tarafı, Rusya’dan Rus medya temsilcilerinin kışkırtıcı eylemlerinin durdurulması ve gelecekte tekrarlanmaması için acil önlemler almasını talep etti. (İHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
O ülkede konsere hava saldırısı! En az 50 ölü...O ülkede konsere hava settirısı! En az 50 ölü…
“Çıplaktım, genital bölgemde…” Sırp modelin akılalmaz oyunu
İki çocuk annesi kadının feci sonu! Başından vurulmuş halde...İki çocuk annesi kadının feci en yeniu! Başından vurulmuş halde…