Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medyadan ettiğı duyurularla teröre darbe vurulduğunu belirtti.Bakan Soylu ilk paylaşımında “Azez Mare bölgesinde PKK/KCK terör örgütü mensubu ‘Ebu Ali’ kod adlı Hasan Najjar, 1,8 kilo C-4 plastik patlgünicı canlı bomba yeleği ve çok sgünida mühimmat ile yakalandı” dedi. İkinci paylaşımında Bakan Soylu, terör örgütü PKK’nın sözde yöneticilerinden Murat Kargünilan’ın talimatıyla İran’dan Türkiye’ye giriş yapan ve İstanbul’da eylem yapmak, ettirmak için gelen Seydo Botan Gever kod adlı Mehdi Mıhçı’nın yakalandığını duyurdu.

CANLI BOMBA YELEĞİYLE YAKALANDI

Bakan Soylu, ilk paylaşımında, “Emniyet İstihbarat Başkanlığı koordinesinde Hatay İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Suriye Görev Gücü ortak operasyonunda; Azez Mare bölgesinde PKK/KCK terör örgütü mensubu ‘Ebu Ali’ kod adlı Hasan Najjar, 1,8 kilo C-4 plastik patlgünicı canlı bomba yeleği ve çok sgünida mühimmat ile yakalandı. Sınırlarımız içinde de sınır ötesinde de teröristlere göz açtırmayan; emniyet teşkilatımıza, emniyet istihbarat birimlerimize, jandarmamıza, Suriye Görev Gücü’ndeki kahraman evlatlarımıza tebrikler” dedi.

İSTANBUL’DA SAHTE KİMLİKLE YAKALANDI

Soylu ikinci paylaşımında şu ifadelere konum verdi:

“Murat Kargünilan’ın talimatıyla İran üzerinden Türkiye’ye geçen,PKK’nın sözde özel etkililerine mensup, bomba eğitimi veren,
İstanbul’da eylem yapmak ve ettirmak üzere gelen; Seydo Botan Gever kod adlı Mehdi Mıhçı, başarılı bir operasyonla sahte kimlikle İstanbul’da yakalandı.”

FATİH’TE YAKALANDI

Mehdi Mıhçı’nın yakalanmasıyla ilgili detaylar da ortaya oldu. İstanbul TEM Şube Müdürlüğü ekiplerince, PKK/KCK terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik sürdürülen çalışmalar kapsamında pazar günü Fatih’te operasyon düzenlendi. Gözaltına alınan iki kişiden birinin 2014 yılında PKK/KCK Silahlı Terör Örgütünün kırsal alanına katıldığı, PKK’nın sözde özel etkililerinde konum alan ve halen Xalit Seydo Botan Gever kod adını kullandığı tespit edilen Mehdi Mıhçı (26) olduğu belirlendi. Silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan ‘firar’ ve Yüksekova Sulh Ceza Hakimliğince Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak suçundan ‘aranıyor’ kaydı bulunan Mehdi Mıhçı’nın üzerinden sahte kimlik olduğı kaydedildi.

BİR KİŞİ DE MANİSA’DA GÖZALTINA ALINDI

Mıhçı’yla birlikte gözaltına alınan kişinin ise Civan A. (26) olduğu öğrenildi. Ayrıca Mıhçı ile bağlantısı tespit edilen Kerem Ş. (43), Manisa Akhisar’da gözaltına edildi.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
KPSS skandalı sonrası tamamen siliniyor!KPSS skandalı devamındası tamamen siliniyor!
Kılıçdaroğlu'nun YSK açıklamasına İçişleri Bakanlığı'ndan yanıt!Kılıçdaroğlu’nun YSK duyurusına İçişleri Bakanlığı’ndan yanıt!
Erdoğan’ın cemevi ziyareti sonrasında çok tartışılmıştı! Erdoğan’ın cemevi ziyareti devamındasında çok tartışılmıştı!

Adblock test (Why?)