Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bakan Yanık’tan gündem olan duyurulariyle ilgili duyuru! ‘Algı oluşturanlar başarılı olamayacaklar’

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, bir dizi programa ve açılışa katılmak üzere Adana’ya geldi. İlk olarak Adana Valiliğini ziyaret eden Bakan Yanık, şeref defterini imzaladıktan devamında Vali Süleyman Elban ile görüştü. Bakan Yanık, daha devamında beraberindeki AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, Milletvekili Abdullah Doğru ve AK Parti İl Başkanı Mehmet Ay ile birlikte Adana Üreten Kadınlar Birliği’ni ziyaret edip, çalışmalar hakkında bilgi etti.

‘İNSANA HİZMETİ İDEOLOJİNİN ÜSTÜNDE GÖRÜYORUZ’

Bakan Yanık, daha devamında Adana Şehit Kara Pilot Yüzbaşı Serhat Sığnak Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nin açılışını etti. Burada duyurularda bulunan Bakan Yanık, dünya nüfusunun yaşlandığını, Türkiye’de her 10 kişiden 1’inin 65 yaş ardünde olduğunu söyledi. Bakanlık olarak 8 milyonu aşkın bir yaşlı nüfusa hizmet verdiklerini kaydeden Bakan Yanık, “60 sene içerisinde ülkemizde her 4 kişiden 1’inin 65 yaş ve üzeri olması bekleniyor. Bu da yıllar geçtikçe bu alanda hizmete ihtiyaç duyan kişi sgünisının artacağını bize gösteriyor. Biz, insana hizmeti, hepsi ideolojilerin üzerinde görüyor, yaşlı vatandaşlarımızın hayat standartlarını da bu anlgünişla ele alıyor ve takip ediyoruz” diye meseleştu.

ww

’27 BİN 174 YAŞLIMIZA BAKIM HİZMETİ SUNUYORUZ’

Yaşlıların ve özel gereksinimli vatandaşlar için birçok hizmeti devreye alacaklarını belirten Bakan Yanık, şöyle meseleştu:

“Hedefimiz bu hizmetlerin artırılarak devam ettirilmesi. Bununla beraber sosyal yardımlarımızla da yaşlılarımızı destekliyor, 2022 sgünilı ’65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Kanun’ kapsamında 765 binin üzerine yaşlımıza aylık 1536 TL maaş veriyoruz. 2002’de bakanlığımıza bağlı huzurevi sgünisı 63’tü. 2022 itibarıyla bu sgüniyı 166’ya yükseldi. 2002 yılında bakanlığımıza bağlı huzurevlerimizin toplam kapasitesi 6 bin 477 iken, bu sgüni bugün 17 bin 349 oldu. Yaşlılarımıza yönelik uzun süreli kurumsal bakım hizmetlerimiz ile kamu kuruluşu ve özel kurumlar olmak üzere toplamda 37 bin 552 kapasiteli 450 huzurevi ve yaşlı bakım merkezimizde 27 bin 174 yaşlımıza bakım hizmeti sunuyoruz.”

‘TÜRKİYE 5 MİLYON SURİYELİYE SADECE MERHAMETİNDEN BAKMIYOR’

Açılışın ardından Yüreğir ilçesi Kiremithane Mahallesi’ne geçen Bakan Yanık, burada esnafları ziyaret edip sohbet etti. Bir esnafın Suriyeli sığınmacıların ülkelerine ne zaman döneceğini sorması üzerine Bakan Yanık, “Orada inşallah güvenliği tesis ettikten devamında özüleri de gitmek isteyecek, biz de göndereceğiz. Ancak şu anda oraya gönderebileceğimiz bir konum yok. Mesele sadece Suriyelilerin can güvenliğini korumak değil, bizim sınır ötemizi de korumak. Türkiye burada 5 milyon Suriyeliye sadece merhametinden bakmıyor. Bunu iyi bilmek lazım” diye cevap verdi.

qq

‘BİRAZ DAHA DİŞİMİZİ SIKACAĞIZ’

Bakan Yanık, bu görecek şekilde insana boşuna kucak açmadıklarını belirterek, şunları söyledi:

“Suriyeliler meselesinde hem maddi hem de sosyal anlamda bizi sıkıştıran bir külfet olduğunu kimse inkar edemez. Muhalefet ısrarla terör devleti kurdurma tarafını gözden kaçırıyor, ‘Biz bunlara neden bakıyoruz’ diyor. Bunun bir de arka planı var. 10 sene öncesine görecek şekilde İstanbul’da, Ankara’da bombalar patlıyordu. 30-40 insanımız aynı anda ölüyordu. Bizim insanımız ölüyor. Bütün bu süreç bıçak gibi kesildi. Önce FETÖ’cü hainler ordudan ve emniyetten temizlendi. Sonra da terörü, kaynağında kuruttuk. Ülke içerisindeki terörist sgünisı 200’ün altına düştü. Bu, günte görülmemiş bir başarı. Suriyeliler meselesinden en çok etkilenen bakanlık önce bizim bakanlığımız, devamında da İçişleri Bakanlığıdır. Biz çocuk ve kadınlarla ilgili çalışmalar yapıyoruz. Sınır ötesi harekatlarda bir terör devleti kurulmasına engel olacaksak, bu bedele biraz katlanacağız. Amerika Birleşik Devletleri, 2 binden fazla konvoyla, TIR’larla silah sevkiyatı yapıyor. Bu silahlar oradaki teröristlere gönderiliyordu. Biz orada, onlarla mücadele ediyoruz. Şimdi peyderpey gönderiyoruz. Biraz daha dişimizi sıkacağız ve 2023’ten devamında bunların hiçbirisi kalmayacak.”

Daha devamında Adasokağı Spor Kulübü Derneği Kadın Hentbol Takımı’nı ziyaret eden Bakan Yanık, takımın çalışmaları hakkında bilgi etti. Hentbolcular, Bakan Yanık’a takımlarının formasını hediye etti.

BAKAN YANIK: ALGI OLUŞTURANLAR BAŞARILI OLAMAYACAKLAR

Sosyal medyadan Adana’da ettiğı duyurulara açıklık getiren Bakan Yanık şunları ifade etti:

“Adana’ya gelip de esnaf kardeşlerimizi ziyaret etmemek olmazdı. Esnafımızın derdini dinledik, hizmetlerimiz hakkında bilgi verdik.

Bu arada esnafımızın sorduğu Suriyeli kardeşlerimizle ilgili soruyu cımbızlayarak ve bağlamından kopararak algı oluşturanlar başarılı olamayacaklar.

Esnaf hemşehrimizle sohbet ederken söylediğim gibi elbette milletimizin sorunlarına asla kulak tıkamgüniz. Ketti ki sığınmacı politikalarımızın temeli, güvenle ve huzurla gönüllü geri dönüştür.

Türkiye kim olduğuna bakmadan hepsi mazlumlara destek olmaya devam edecektir.”

(DHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
'Deniz Baykal öldü' iddiası ortalığı karıştırdı! Şoke eden paylaşım‘Deniz Baykal öldü’ iddiası ortalığı karıştırdı! Şoke eden paylaşım
Otoyolda akılalmaz olay! Taş yüklü tır, yolun kenarında duran konvoya çarptı: Kazada yaralanmayanlar kemerle tır sürücüsüne saldırdıOtoyolda akılalmaz olay! Taş yüklü tır, yolun kenarında duran konvoya çarptı: Kazada yaralanmayanlar kemerle tır sürücüsüne settirdı
2 binden 20 bine çıkmıştı! Kirasını ödemeden kaçmaya başladılar: 2 binden 20 bine çıkmıştı! Kirasını ödemeden kaçmaya işe koyuldılar: “Balon patladı”