Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
BAYC NFT’lerini alan kişi szamanısı ağustos zamanında rekor seviyede düştü


Cryptoslam.io’dan alınan verilere göre, ağustos zamanında Bored Ape Yacht Club (BAYC) NFT’lerini alan kişi szamanısı 263’e düştü ve toplam işlem szamanısı 438’de ktopladı. Bu rakamlar, nisan 2021’den bu yana piyasaya sürülen koleksiyonun görmüş olduğu ikinci en düşük değerlerdi.

Bu yılın işe koyulrında kripto kışına girildiğinden beri, BAYC NFT’lerin hemen hemen işlem değeri, nisan 2022’deki 312.101 abd parasılık zirve fiyatına kıyasla 106.456 abd parası seviyesine görecek şekilde düştü. Koleksiyon, mzamanıs 2021’de 3.550 alıcı szamanısına ve 9.255 işlem szamanısına ulaşmıştı.

Tahmini değeri 55 milyon abd parası olan BAYC ve CryptoPunks NFT’leri, en yeni aylarda fiyatı önemli ölçüde düşen Ethereum cinsinden kredileri satın almak için koleksiyonlarını teminat olarak gösteren kişisilar sebebiyle tasfiye riskiyle karşı karşıya. Ayrıca, her iki koleksiyonun da sahibi olan Yuga Labs’a, “toplumu BAYC NFT’lerini şişirilmiş fiyattan satın almaya ittiği” iddiasıyla dava açıldı.

Yılın ilk yarısında, bilgisayar korsanları NFT’lere yasal olmayan biçimde erişmek için kimlik avı teknikleri kullandıkları için, BAYC Discord topluluğu üç kez güvenlik ihlali ile karşı karşıya ktopladı. Bugüne görecek şekildeki BAYC NFT’lerin toplam sat satı 850.597 ETH’yi (2,4 milyar abd parası) aştı. Cointelegraph daha önce NFT pazarkonumi OpenSea’nin işlem hacminin zirve seviyesinden zararya doğru yüzde 99 düştüğünü bildirmişti.