Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bedelli askerlik yapamayanlara af geliyor! Detaylar belli oldu… Kimler yararlanacak?

Bedelli askerlik hakkında yararlanamayanlara af getirecek olan yasa teklifi hazırlandı. Buna göre, bakaya, yoklama kaçağı ve saklı olduğu gerekçesiyle bedelli askerlik yapamayan yaklaşık 550 bin genç, fiyat farkını ödekonumek askerlik hizmetini konumine getirebilecek. İşte hepsini kapsayan detaylar…

YASA TEKLİFİ HAZIR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı doğrultusunda AK Parti, bedelli affı getiren yasa teklifini hazırladı. Sabah’ta konum alan havadise göre teklifin en geç önümüzdeki 7 gün başında TBMM’ye sunularak tatile girmeden hızla yasalaşması sağlanacak.

BİR DEFAYA MAHSUS YARARLANACAKLAR

Hazırlanan teklife göre bakaya, yoklama kaçağı ya da saklı (Yirmi yaşına girdikleri halde isimlerini nüfus kzamanıtlarına geçirmemiş olanlar) olduğu için bedelli düzenlemeleri kapsamına girmeyen gençler bir defaya mahsus olmak üzere yasadan yararlanacak. Bu kişiler başvurup bedelini ödemek koşulu ile bedelli askerlik yapabilecek. Böylece haklarında devam eden yasal süreçler de en yenia ermiş olacak.

thumbs_b_c_04b8565945b68837202019eff87f18bb

550 BİN KİŞİYİ KAPSIYOR, FİYAT FARKI ÖDEYECEKLER

Teklifin kapsamına giren genç szamanısının ise 550 bin civarında olduğu hesaplandı. Bedelli askerlik yapmak isteyenler 2022’ye göre hesaplandığında 56 bin lira ödüyor. Bugünün rakamların 9-10 bin lira daha fazla olması bekleniyor.

DÖVİZLİ ASKERLİK İÇİN DE DÜZENLEME GELİYOR

Dövizli askerlik hakkı bulunan yurt dışındaki Türk vatandaşlarından daha önce başvurup ücretini yatırmayan, işlemi yarım kalanlara da af getiriliyor. Yaklaşık 2 bin kişinin bu durumda olduğu belirtiliyor.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Araç kiralamak isteyenlere büyük tuzak!Araç kiralamak isteyenlere büyük tuzak!
Sağlık çalışanları ile ilgili flaş gelişme!Sağlık çalışanları ile ilgili flaş gelişme!
Arınç’tan çok konuşulacak sözler: Kral çıplak demenin zamanıdırArınç’tan çok meseleşulacak konuşmalar: Kral çıplak demenin zamanıdır