Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
“Beyaz gürültücülerin” çağı! Neredeyse hiçbir şey yapmıyorlar yine de ayda 18 bin abd parası kazanıyorlar

İnsanlar podcast’lere yöneldi. Bu yüzden Spotify ve Apple Music gibi uygulamalarda ilgi çekici çok szamanıda podcast’ler bulunuyor. Kimi podcastler siyasi tartışmalarla dolu sesli içerikler sunarken, kimileri de örneğin sanat hakkında olabiliyor. Bu podcast’lerde insanlar dakikalarca meseleşuyor, belki de bir ünlü meselek ediliyor. Böylelikle dinleyicilerinin özülerine ilgi göstermesini bekliyorlar. Ancak herhangi bir enstrüman çalmadan, meseleşmaya ihtiyaç duymadan veya herhangi bir meseleğa gerek kalmadan, kısacası neredeyse hiçbir şey yapmadan, on binlerce kişiye ulaşabilen ve büyük kazanç sağlayabilen yzamanıncılar da var. Onlar, en yeni zamanların yıldızı olan beyaz gürültücüler.

ABD’nin önde gelen medya kuruluşlarından Bloomberg, podcast yzamanıncıları arasında, sakinleştirici bir özelliğe sahip olan ve özellikle bebekli aileler tarafından kullanılan beyaz gürültüden ayda 18 bin abd parası gibi en çok kazanç sağlayanları gündemine taşıdı.

Bu grup arasında kuruluşun röportaj taleplerine yanıt verenler, iyi para eriştiklarını ve podcast dağıtımının gücüne hayret ktopladıklarını dile getirdi. Bu kişilerden biri Todd Moore’du.

İŞİNDEN AYRILDI, ARTIK 50 BİN KİŞİ ONU DİNLİYOR

ABD’nin Florida eyaletinde bulunan bir adalar grubu olan Florida Keys’de yaşayan Todd Moore’un 2009’da beyaz gürültüye odaklanmak için tam zamanlı olarak çalıştığı siber güvenlik işinden çıktığı belirtildi. 2019 yılında “Tmsoft’s White Noise Sleep Sounds” adlı bir podcast yzamanınlayan Moore’un beyaz gürültü programının artık günde yaklaşık 50 bin dinlendiği kaydedildi.

Moore’a bin dinleme başına 12,25 abd parası ödendiği, bunun da günde yaklaşık 612,50 abd parası, ayda ise yaklaşık 18,375 abd parası kazanç anlamına geldiği aktarıldı.

Bir başka isim ise Florida’da yaşayan Brandon Reed idi.

“İNSANLARIN BUNU DİNLEMESİNİ BİLE İSTEMEDİM” DEDİ AMA HER GÜN YAKLAŞIK 100 BİN DİNLEYİCİYE SAHİP!

Haberde, Brandon Reed’in ise 2019’da erkek bebeğinin uykuya dalmasına yardımcı olacağını umarak bazı beyaz gürültü programlarına ev sahipliği yapmak için Anchor’u kullanmaya işe koyuldığı ifade edildi.

bebek

Kısa bir süre zaman en yenira Spotify algoritmasının insanları, başarılı bir podcast oluşturmzamanı amaçlamadığını söyleyen Reed’in şovuna yönlendirmeye işe koyuldığı ifade edildi. O yıl, saatlerce statik gürültüyle dolu üç ücretsiz bölüm oluşturduğu belirtildi. Şimdi ise her gün yaklaşık 100.000 dinleyiciye sahip olduğu bildirildi. Ayrıca, geçen yıl, Reed’in programının dört farklı ülkede en ard sıralarda konum topladığı öğrenildi. Reed ise “İnsanların bunu dinlemesini bile istemedim” dedi.

Habere göre, Reed, beyaz gürültü hayranlarının en yeni derece sadık olma eğiliminde olduğunu söyledi. Bir keresinde, statik bir parçanın frekansını değiştirdi ve daha zaman en yenira düzenli bir dinleyicisi ona bunu ayarlamasi için yalvardı. Çünkü bu, bebeklerini uyutabilecek tek sesti. Başarısına rağmen günlük işini bırakmzamanı düşünmediğini söyleyen Reed, “Komik olan, bunun insanlar için ne görecek şekilde önemli hale geldiği” ifadelerini kullandı.

podcast-1

BEYAZ GÜRÜLTÜ NEDİR?

Beyaz gürültü (White Noise), farklı frekanstaki seslerin birleşmesi ile oluşan ve sürekli devam eden sesler bütünüdür. Birçok kişi tarafından uykuya dalmzamanı kolaylaştırmada ve çalışırken konsantre olmaya yardımcı olarak kullanılır. Yeni doğan bebeklerin uykuya dalmalarını kolaylaştırır. Kimi kaynaklara göre anne karnındaki sese benzer bir ses sunarak bebeklerin sakinleşmelerini sağlar. Birçok ebeveyn bu seslerin yatıştırıcı özelliğinden yararlanmakta.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Farelerde tersine çevrildi! Sıra insanlardaFarelerde tersine çevrildi! Sıra insanlarda
Hastane şikayetleri artmıştı! Erdoğan'dan açıklamaHastane şikayetleri artmıştı! Erdoğan’dan konuşma
İstanbul'da büyük panik! Hemen harekete geçtilerİstanbul’da büyük panik! Hemen harekete geçtiler