Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Beyaz Saray’dan konuşma! ‘Rusya protestolar meselesunda İran’a tavsiye veriyor olabilir’

Beyaz Saray Sözcüsü Karine Jean-Pierre, günlük basın toplantısında, “İran ve Rusya’nın protestolara müdahale ediş biçimlerindeki benzerliklere” dikkati etti.

“Moskova’nın, İran’daki protestoların bastırılması meselesunda İran’a ‘en iyi yöntemlerini’ tavsiye ettiği meselesunda şüpheliyiz.” ifadesini kullanan Jean-Pierre, her iki ülkenin de protestocuları bastırarak susturmaya çalıştıklarını işaret etti.

Jean-Pierre, “İran ve Rusya, daha çok izole edildikçe daha da yakınlaşıyorlar. Bizim İran’a mesajımız açık: Kendi halkınızı öldürmeyi ve Rusya’ya Ukraynalıları öldürmeleri için silah göndermeyi bırakın.” çağrısında bulundu.

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Stratejik İletişim Direktörü John Kirby de “Rusya’nın protestoculara sert müdahale için İran’a bir şekilde yardım etmeyi düşündüğünü biliyoruz. Rusya’nın bu meseleda ne yazık ki deneyimi var.” ifadesini kullandı.

Kirby, Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik herhangi bir nükleer silah kullanma meselesunda bir hazırlıkta olduğuna ilişkin emare görmediklerini de belirtti. (AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
ABD tarafından eğitildiler! Şimdi Putin için savaşacaklarABD tarafından eğitildiler! Şimdi Putin için savaşacaklar
Türkiye ile İsveç arasında kritik temas!Türkiye ile İsveç arasında kritik temas!
Örtü kalktı, ilk kez görücüye çıktı! İşte özellikleriÖrtü kalktı, ilk kez görücüye oldu! İşte özellikleri