Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Binance, Arjantin’deki yeni projesi için Mastercard ile ortaklık kurdu


Kripto borsası Binance, Arjantinliler için ön ödemeli kart projesi kapsamında Mastercard ile ortaklık kurdu.

Binance, perşembe günü ettiğı duyuruda, çıkarılacak bu kart ile birlikte Arjantin’deki müşterilerin Bitcoin (BTC), BNB ve diğer kripto para birimlerini satın alma ve Mastercard’ın kabul edildiği her konumde ATM’den para çekme işlemi yapabileceğini söyledi. Ayrıca, kart sahiplerinin belirli satın alım işlemlerinden yüzde 8 oranında kripto para cinsinden geri ödeme alabileceğini belirtti.

Binance, önümüzdeki 7 günlarda kullanıma sunulması olabilen kartın tanıtımını, kriptonun küresel olarak benimsenmesini ilerletme çabasının bir parçası olarak yorumluyor. Bölgede kartlara erişen ilk kişiler Arjantin halkı olacak yine de Binance, nisan zamanında Ukrayna’daki Binance kişisiları ve 2020’de Avrupa Ekonomik Alanı için de benzer girişimler duyurmuştu.

Binance’in Latin Amerika genel müdürü Maximiliano Hinz, “Ödemeler, kripto için ilk kullanım örneklerinden biri olacak yine de, toplu halde kripto benimsemesinin büyümesi için çok fazla potansiyel alan var,” dedi ve ekledi, “Müşteriler, Binance Card’ı kullanarak fiat para alabilecek ve seçtikleri herhangi bir kripto para ile ödeme yapabilecek.”

Geçerli ulusal bir kimliğe sahip olan her Arjantinli, bu karta sahip olabilecek. Yerel kripto borsaları tarafından verilen kredi kartları için de aynı gereklilik söz meselesu. Lemon Card, 2021 yılında Visa’nın Arjantin’deki müşterileri için BTC türünden yüzde 2’lik geri ödeme sunan bir kartı piyasaya sürmüştü. Ardından Buenbit ve Belo, ön ödemeli bir kart ve kripto ödül kartı piyasaya sürmek için Mastercard ile ortaklık kurdu.

Raporlar, en yeni piyasa düşüşüne rağmen birçok Arjantinlinin halen kriptoya geri dönebileceğini gösteriyor. Ayrıca Amerika Piyasa İstihbarat raporunun nisan zamanındaki araştırmasına göre, Arjantin’deki kripto para kullanım ve benimsenme oranı yüzde 12’ye ulaştı.