Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Binance CEO’su CZ, MicroStrategy’nin Son Bitcoin (BTC) Alımı Hakkında: Son gülen Saylor olacak

Bitcoin destekçilerinden Michael Saylor’ın CEO’luğunu yürüttüğü MicroStrategy’nin dün uyguladığı en yeni Bitcoin (BTC) alımı hakkında kripto topluluğunun önde gelenleri farklı görüşler bildirdi.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor dün uyguladığı duyuruda şirketin 20.817 abd parası hemen hemenyla 10 milyon abd parası değerinde 480 Bitcoin satın alımı gerçekleştirdiğini duyurmuştu.

Şirket, duyurunın ardından gerçekleştirdiği satın alımların Bitcoin fiyatında düşüşe yol açtığına inanan sosyal medya kişisiları arasında alay meselesu oldu.

Öte yandan bazı kişisilar önceki satın alımlara göre nispeten çok daha küçük bir alım gerçekleştiren şirkete, piyasa manipülasyonu uyguladığı yönünde tepki gösterirken kimileri şirkete ve CEO’a destekte bulundu.

Kripto topluluğunun önde gelen isimleri ise meseleyla ilgili farklı görüşler bildirdi.

CZ: Son gülen Saylor olacak

MicroStrategy’nin 1.5 milyar abd parasılık zarara rağmen mevcut piyasa koşullarında Bitcoin satın alması ile alay edenleri hedef alan Binance’in CEO’su Changpeng Zhao (CZ), en yeni gülenin Saylor olacağını söyledi.

Birçok kişi şu an için ona gülebilir, buna rağmen Saylor zamanı geldiğinde en en yeni gülen olacak. 

Peter Schiff: Piyaszamani etkileme girişimi

Bitcoin karşıtlığı ile tanınan “Altın Böcek” lakaplı ekonomist Peter Schiff, MicroStrategy’nin en en yeni uyguladığı Bitcoin alımını eleştirdi. Schiff, şirketin bu hareketinin diğer yatırımcılara inanç göstererek piyaszamani etkileme girişimi gibi göründüğünü söyledi.

Elinizdeki miktarı %0,0004’den daha az artırmanız, daha çok diğer yatırımcılara inancınızı göstererek piyaszamani etkileme girişimi gibi görünüyor. Ama Bitcoin’in ucuz olduğundan bu görecek şekilde eminseniz neden 100 milyon abd parasılık almıyorsunuz? Bu hamlede hala birçok dezavantaj olduğunu düşünüyor olmalısınız.

Poppe tasfiyeye dikkat etti

Eight Global’in CEO’su ve çalışan Michael van de Poppe, meseleyla ilgili uyguladığı duyuruda daha fazla Bitcoin almak için Bitcoin teminatlı kredi kullanan MicroStrategy’nin, yaşanan en yeni düşüşten dolzamani karşı karşıya kettiğına dair söylentilere atıfta bulundu.

Tasfiye olacağınızı mı söylediler? İyi hamle, Bitcoin toplamaya devam edin.